У Херсоні на допрем’єрному показі фільму "Міф" зібрався аншлаг

У Херсоні на допрем’єрному показі фільму
01 / 02 / 2018

Учора, 31 січня, у кінозалі найбільшого торгово-розважального центру Херсона відбувся допрем'єрний показ українського документального фільму «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія. На показ «Міфу» у Херсоні зібрався повен зал, вільних місць не було навіть у проходах, люди сиділи на сходинках.

«Міф» - це фільм про відомого оперного співака з унікальним голосом Василя Сліпака. Він брав активну участь у Революції Гідності, очолив демонстрації у Франції, згодом долучився до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Коли почалася війна на Донбасі, Василь Сліпак вирішив залишити сцену й стати до лав добровольців. Під час виконання бойової задачі Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.

«Ми працювали над фільмом 17 місяців. Це був найскладніший проект, який доводилось робити. Щоб відтворити портрет Василя Сліпака нам довелося зібрати відеоархів з усієї планети. Також знімали у Львові, Парижі, Києві, - говорить режисер стрічки Леонід Кантер. - Є кадри смерті, похорону. Було нелегко психологічно. Але в якийсь момент ми зрозуміли, що не варто сумувати за Василем Сліпаком. Він прожив дуже щасливе, яскраве, потужне життя, про яке багато хто лише мріє. І його загибель - героїчна - набагато краща, ніж від старості в ліжку».

За словами Леоніда Кантера, «Міф» відправили на кількадесят кінофестивалів, переважно категорії А. «Дуже хочемо зробити світову прем'єру в Каннах, сподіваємось, нас відберуть. Хочемо, щоб цей фільм побачив увесь світ. Після прем'єри в Києві 8 лютого у нас будуть покази в Італії та Канаді», - коментує режисер.

В прокат «Міф» вийде в 30 українських містах з 8 по 15 лютого. Як говорить Леонід Кантер, бюджет стрічки склав близько 1,5 млн гривень, з яких 600 тисяч - кошти Держкіно, а також краудфандингові внески і власні кошти, зароблені в комерційних проектах. Водночас, на повноцінну рекламну кампанію фільму коштів немає, тому автори стрічки особисто просять глядачів і зацікавлених осіб поширювати інформацію про фільм: писати відгуки, анонсувати сеанси, запрошувати друзів до кінотеатрів тощо. Прем'єрний тур авторів фільму також підтримують глядачі. До речі, у Херсоні в благодійну скриньку кинули 10 046 гривень. Леонід Кантер говорить, що найбільше поки тільки в Харкові - близько 11 тисяч гривень.

Довідка. Режисерський дует Леоніда Кантера та Івана Яснія відомий повнтометражним фільмом «Добровольці Божої Чоти», який було показано у 23 країнах світу. Музику для фільму «МІФ» створили та надали Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя, Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард «Діля» Приступа.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

 

Теги: кантер
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости