У Херсоні хочуть відродити міжнародний кінофестиваль "Стожари"


22 / 10 / 2016

Міжнародний акторський кінофестиваль "Стожари" хочуть проводити на Херсонщині. Захід проводився із 1995 року в Києві. Востаннє відбувся у 2005 році.

Тепер засновники мають намір повернути фестиваль до життя. За словами заслуженої артистки України, директора акторської агенції Національної Спілки кінематографістів України «Гільдія кіноакторів» та Президента заходу Ніни Ільїної, Херсонщина має все необхідне для того, щоб стати господарем цього заходу.

Щоб обговорити ідею артистка разом із партнером фестивалю, Головою Міжнародного фонду культурного співробітництва, «Міс України 1995» Владою Литовченко сьогодні приїхала до Херсона, де відбулася зустріч із першим заступником міського голови Ігорем Козаковим.

"Херсонщина межує із Кримом, тому проведення фестивалю "Стожари" саме тут - це можливість показати всьому світові, що це земля українська, гостинна, благодатна", - зазначила Ніна Ільїна.

На фестиваль з'їдуться актори світового значення із різних країн. Головою журі стане польська кіноактриса Барбара Брильська.

Переговори про можливе залучення до проведення "Стожар" також ведуться із Миколаєвом та Скадовськом. Цілком можливо, що проводити семиденний фестиваль будуть у трьох містах.

"Ми цілком розділяємо таку ідею організаторів. Звісно, міська влада зацікавлена в тому, щоб Херсон приймав у себе масштабні заходи", - підкреслив Ігор Козаков.

Провести "Стожари" вперше планують у травні-червні 2017 року. Одним зі спонсорів стане компанія "Чумак". Проїзд, проживання, харчування учасників, художнє оформлення фестивалю фінансується із бюджету заходу.
Після обговорення всіх деталей керівництво міста знову зустрінеться із організаторами, щоб підписати протокол про проведення фестивалю.

Довідка. Стожари - міжнародний акторський кінофестиваль, що проводився в Києві. Своє ім'я фестиваль бере від давньослов'янської назви сузір'я Плеяд. В міфології давньої Греції Стожари - це 7 доньок титана Атланта та океаніди Плейони. Перетворені на 7 казкових птахів вони стали сімома зірками, що їх ми знаємо сьогодні як Стожари.

Головне завдання фестивалю «Стожари» є створення професійної акторської лабораторії-майстерні, що надасть змогу в атмосфері абсолютного душевного комфорту та довіри побачити роботи майстрів та колег-початківців кінематографічного простору СНД, країн Балтії та Європи. Фестиваль Стожари сприяє розвитку культури в Україні, закликає звернути увагу на творчі досягнення сучасного кінематографу, дає можливість мільйонам глядачів ознайомитись з талановитими роботами та пошуком нової кінематографічної мови й технологій у палітрі майстрів європейського кіно.

Приз фестивалю - Плеяда (образ крилатої дівчини, що трансформується у нову метафізичну форму). Регламент фестивалю - Найкраща акторська робота в ігрових коротко- та повнометражних кінофільмах за сімома номінаціями.

Починаючи з 1995 р., коли відбувся перший кінофестиваль Стожари, було проведено 5 фестивалів в 1997, 1999, 2003 та 2005 рр. Протягом історії фестивалю в ньому взяли участь кінематографісти з Австрії, Білорусі, Грузії, Естонії, Італії, Казахстану, Латвії, Молдавії, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, США. Кінофестиваль Стожари є вагомим внеском у світ кінематографії. Стожари дають можливість кінематографістам з різних країн, людям що розмовляють різними мовами об'єднатися в єдину, велику родину та подарувати глядачеві плоди їх творчості.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости