У Херсоні героїв Крут вшанують смолоскипною ходою

У Херсоні героїв Крут вшанують смолоскипною ходою
23 января 2017 года.

Цієї неділі, 29 січня, о 18:00 на площі Свободи у Херсоні пройде смолоскипна хода в пам'ять про загиблих українських вояків, які 29 січня 1918 року вступили у бій з підрозділом російської Червоної армії.

"Ми хочемо звернути увагу суспільства й української влади на ту страшну трагедію, котра відбулася біля ст. Крути в часи наближення большевиків до Києва. В Крутах загинув цвіт української шкільної молоді. Загинуло чимало найкращої інтелігенції - юнаків - ентузіастів української національної ідеї", - зазначають організатори ходи у соцмережі.

Довідка. Бій під Крутами - бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости