У ХДАУ вперше в Україні виростили 200 перлин


1 июля 2019 года.

Повним успіхом увінчався унікальний експеримент з вирощування перлів вченими Херсонського державного аграрного університету, пише Агро-Юг.

Для цього тут використовували не молюсків з віддалених морів і океанів, а два види мешканців Дніпро-Бузького лиману - перловиць і беззубок. У них заклали по десять-двадцять мікроскопічних скляних кульок.

А потім три десятка молюсків повантажили в біофільтр установки із замкнутим циклом водопостачання, де вже містилися різні водні мешканці. І ось чотири-п'ять місяців потому стулки мушель відкрили, а там були справжнісінькі перли - близько двохсот штук.

Перлинки були всього півтора-два міліметри в діаметрі, але дуже красиві - білі або бузково-фіолетові. Частина їх поповнить експозицію вузівського музею, а решту вивчатимуть - проаналізують якість і швидкість наростання шарів. Результатом першого етапу експерименту у виші задоволені.

"Отримані нами дані просто безцінні - адже до цього в Україні вирощуванням перлів ніхто не займався", - коментує подію керівник лабораторії проблем аквакультури ХДАУ, кандидат ветеринарний наук Віталій Олефіренко.

Нагадаємо, почалося з того, що група викладачів і вчених Херсонського аграрного університету попрацювала 1,5 року в Китаї в китайсько-українському науково-дослідному центрі, де також займалися вдосконаленням технології вирощування перлів на перлинних фермах, зокрема, на найбільшому концерні з їхнього вирощування. І побачивши весь процес вирощування перлів у китайців, за ініціативою ректора університету вирішили вдосконалити цю технологію в Україні і запатентувати її тут.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости