У Голопристанській ОТГ підготують сучасну стратегію поводження із побутовими відходами та їхньої переробки, а також займуться пошуком інвестора для реалізації заданих цілей. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 21 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, депутати та небайдужі мешканці обговорили можливі способи вирішення проблеми переробки відсортованого сміття, яка гальмує процес запровадження роздільного збору сміття в громаді. Найбільше уваги приділили пошуку приватного інвестора.
За словами заступниці Голопристанського міського голови Світлани Лінник, у бюджеті передбачені кошти на придбання спеціального пресу для комунального підприємства, за допомогою якого комунальники зможуть пресувати пластикові пляшки за вимогою часу, що допоможе отримувати більший дохід .
“Ми чудово усвідомлюємо, що самостійно не зможемо вирішити цю проблему, а тому знаходимося у постійному пошуку її вирішення. В першу чергу ми робимо все, що можемо самотужки. Але придбання нового обладнання дасть нам можливість зекономити та продемонструвати наші можливості надати кращі умови інвестору”, – зазначила вона.
Як зазначив начальник відділу ЖКХ Дмитро Буренков, в місті створено всі умови для роздільного збору сміття і вже є що запропонувати інвесторам:
“Ми розробили нову схему санітарної очистки міста, врахувавши специфіку роздільного збору сміття і готові до співпраці”.
Про необхідність будувати роботу системно нагадала присутнім заступниця БО “Фонд громади” Лілія Нескорожнєва. Вона наголосила, що потрібно розробити концепцію поводження з відходами та їхньої переробки.
Більшість учасників консультації погодилися, що громаді потрібно мати стратегію, яку, на думку представника відділу ЖКГ можна розробити, якщо спиратися на чинну нормативно-правову базу та діючу схему санітарної очистки.
На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Нікітенко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться вийти на конкретне зважене рішення, та розпочати розробку стратегію переробки та утилізації сміття, яка допоможе зацікавити інвестора, показавши конкурентні переваги Голопристанської ОТГ”, – наголосив громадський активіст.
За підсумками заходу учасники домовились найближчим часом затвердити стратегію переробки та утилізації сміття та продовжити роботу з пошуку інвестора.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.