У Держпродспоживслужбі назвали причину другої масової загибелі птахів у заповіднику «Асканія-Нова»


4 марта

У біосферному заповіднику «Асканія-Нова» 23 лютого зафіксували нові випадки загибелі птахів - у Держпродспоживслужбі заявили, що це сталося через отруєння зерном.
Про це повідомили у Держпродспоживслужбі України.

Так, 23 лютого виявили 187 трупів птахів на території дендропарку та озер на території біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Експерти тіла загиблих птахів, а також провели аналіз води, кормової суміші та зерна на полях поблизу заповідника. У тілах птахів виявили бродіфакум - це отрута, яку використовують проти всіх видів гризунів.

В організмі птахів виявили концентрацію речовини, яка могли призвести до смерті. Отруту також виявили на зерні з поля поблизу заповідника. У зразках води зі ставків Глиняний, Зовнішній, Внутрішній, Круглий та зразках корму отруту не знайшли.

Уже не перший випадок

У першій половині січня в заповіднику «Асканія-Нова» загинули понад 200 червонокнижних сірих журавлів. Як тоді розповів директор заповідника Віктор Гавриленко, тварини отруїлися обробленим хімікатами зерном.

Спочатку працівники «Асканія-Нова» подумали, що журавлі заразилися пташиним грипом, спалах якого зафіксували в сусідньому районі, однак експертиза з'ясувала, що це не грип.

Пізніше науковці виявили сільськогосподарські угіддя в буферній зоні заповідника, де було розсипане отруєне зерно пшениці. У такий спосіб аграрії борються з гризунами.

Журавлів намагалися годувати на території заповідника, щоб вони залишалися там та не їли за його межами. Однак це не дало результату.

На початку лютого у Державній екологічній інспекції підтвердили, що журавлі померли від отруєння зерном. Крім того, правоохоронці розпочали досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні. Наразі у Держпродспоживслужбі заявили, що триває дослідження отруєння журавлів у січні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости