Станом на 2024 рік у десяти релокованих закладах вищої освіти Херсонщини навчається 12 680 студентів.
Про це повідомив заступник начальника Херсонської ОВА Володимир Клюцевський на сторінці у Facebook.
“Заклади вищої освіти продовжують працювати, організовується прийом та випуск студентів, підвищення кваліфікації, участь в міжнародних проєктах, здійснення різноманітних заходів, займаються науковою та міжнародною діяльністю”, – зазначив Клюцевський.
Також він підкреслив, що наразі не розглядається можливість повернення вишів на деокуповані території області. Це пов’язано з безпековою ситуацією та станом приміщень закладів освіти, які були пошкоджені внаслідок обстрілів військ РФ.
Нагадаємо, оскільки херсонські університети тимчасово релоковані та фізично знаходяться на території інших областей України, у 2023 році Херсонщину як регіон не включили до всеукраїнського переліку областей, до чиїх ВНЗ абітурієнти можуть подавати заяви на вступ, але попри це вищі навчальні заклади продовжують працювати та набирати нових студентів.
Зокрема, під час окупації області Херсонський державний університет переїхав до Івано-Франківська, Херсонський державний аграрно-економічний університет – до Кропивницького, Херсонський національний технічний університет – до Хмельницького, а Херсонська державна морська академія релокована до міста Одеса.
Раніше повідомлялось, що станом на січень 2024 року, на території правобережжя Херсонської області внаслідок бойових дій було пошкоджено 250 освітніх закладів.