Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр висловилась щодо скасування акредитацій журналістів для роботи у Херсоні.
«Після звільнення у населені пункти першими заходять правоохоронці. СБУ та поліція відпрацьовують стабілізаційні заходи, проводиться розмінування. В ці перші дні в’їзд/виїзд для цивільних заборонені. Це ж стосується журналістів», — сказала Маляр.
Так, наголосила Маляр, було в Балаклії, в Ізюмі, в Лимані та в інших звільнених населених пунктах:
«Враховуючи специфіку окупації, є певні оперативні заходи, які правоохоронцям доцільно проводити по «гарячих слідах» саме в умовах обмеженого в‘їзду у населений пункт. У Херсоні та у передмісті ворог залишив заміновані об‘єкти. І буквально днями були підриви людей на мінах. Тому, заборона та обмеження в‘їзду/виїзду обумовлені заходами безпеки».
Також заступниця міністра оборони нагадала, що дозвіл на перебування і роботу журналіста у зоні активних бойових дій визначають військові з врахуванням ступеня небезпеки та військових задач.
«Для акредитованих журналістів встановлюється порядок роботи в умовах воєнного стану. Порушення цих правил є підставами для скасування акредитації представника ЗМІ. Так було, приміром, коли журналісти західного ЗМІ у Львові знімали місце прильоту ракет буквально онлайн. Так було з журналістами ще одного ЗМІ, коли вони без інструктажу відправились самостійно у зону бойових дій. Чим небезпечне порушення цих правил? Загрозою життю не лише журналістів, а й інших осіб та ускладненням роботи правоохоронців на звільненій, але не стабілізованій території та ускладнення роботи сил оборони в зоні бойових дій», — сказала Ганна Маляр.
За словами Маляр, станом на 1 листопада від початку повномасштабного вторгнення опрацьовано 12773 заявок від представників ЗМІ, акредитовано 5462 представників національних та 7311 представників іноземних ЗМІ. Відмовлено в акредитації 423 журналістам, позбавлено акредитації 79 журналістів.