Зменшити кількість російських дронових атак на правобережжя Херсонської області намагаються засобами РЕБ (радіоелектронної боротьби, – МОСТ), проте не всі види дронів піддаються ліквідації таким способом.
Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю Укрінформ.
За його словами, проблема з ворожими FPV-дронами була вирішена на 90% саме за допомогою РЕБ. Тобто більшість безпілотників падають у Дніпро і не долітають до правого берега, проте з дронами типу “Мавік” цей спосіб не такий ефективний.
“По «Мавіках» та подібних дронах у жодній області немає технічного рішення, яке ми могли б застосувати, щоб прибрати цю небезпеку. Ми можемо системою РЕР розпізнати такий дрон, побачити, де можемо його відключити, але він сам відключається, підіймається на недосяжну для РЕБа висоту й утікає – чи назад, чи далі виконувати своє завдання. Не виходить, щоб вони як FPV-дрони падали”, – пояснює начальник ХОВА.
Крім цього, за словами Прокудіна, наразі придбати системи РЕБ непросто через великий попит на них.
“Скажу, що й придбати систему РЕБ непросто – якщо зараз стати у чергу, то десь наступного року купимо. Я вже і з міністром оборони, і з керівником Офісу Президента спілкувався з приводу цього, і Михайло Федоров (віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації, – авт.) допомагає… Нам першочергово до кінця вересня виготовлять такі речі, якими ми спробуємо перекрити місто”, – каже Прокудін.
Начальник ХОВА зазначає, що для збиття дронів також використовуються гвинтівки з антидроновими патронами. Загалом, за його словами, зараз ефективність збиття ворожих безпілотників становить 50%.
Раніше повідомлялось, що протягом серпня 2024 року російська армія 2,5 тисячі разів атакувала дронами правобережжя Херсонщини, внаслідок чого загинуло десять людей.