У тимчасово окупованому Генічеську на ТОТ Херсонщини незаконно зареєстрували компанію, яка продає медичне обладнання.
Інформація про це розміщена у російських реєстрах.
19 листопада було зареєстровано ООО “Медпроект”, основною діяльністю якого є торгівля технікою, обладнанням та інструментами, що використовуються у медицині.

Директором компанії вказаний громадянин РФ Іван Семенюк, а власниками є підприємці з Криму Олег Ачкасов, Кирило Євтушек та Денис Фомін.
Ачкасов, Євтушек та Фомін також є власниками кримського ООО “Медресурс-Плюс”, яке постачає захопленим медзакладам на лівобережжі Херсонщини медикаменти та обладнання.
Компанію зареєстрували у травні 2023 року і відтоді вона бере участь у закупівлях, які проводить окупаційна влада. Відтоді “Медресурс-Плюс” отримала 14 контрактів на загальну суму 67 млн руб (близько 847 029 доларів США).
За даними російських реєстрів, найбільше медикаментів у цієї компанії закупили лікарні Скадовська та Генічеська.

Ймовірно, що нову компанію так звані кримські підприємці зареєстрували для тих самих потреб.
Нагадаємо, що ще у 2023 році стало відомо, що російські окупанти вивезли все обладнання з Центральної лікарні міста Скадовськ.
Зазначимо, за даними незаконно створеного фонду обов’язкового медичного страхування Херсонської області, медичними послугами задоволені лише 34% населення тимчасово окупованої Херсонщини.
Стан медицини на лівобережжі Херсонщини залишається критичним – там бракує спеціалістів. За даними окупаційних ЗМІ, аби компенсувати відсутність медперсоналу, до лікарень на лівобережжі Херсонщини періодично приїздять медики з Мордовії, Кабардино-Балкарії, Краснодарського краю, Москви та інших російських регіонів.
У вересні 2025 року стало відомо, що РФ не виділила кошти на лікування онкохворих на ТОТ Херсонщини.

