КБ «Південне» судиться за повернення бюджетних грошей, але не все так просто
У Дніпрі на кінець жовтня перенесли розгляд скандальної справи, в які державне підприємство КБ «Південне» намагається повернути майже 50 млн грн. які виплатило заводу «Дніпроважмаш», але замовлення так і не отримало. Як свідчать новини Дніпра, суд першої інстанції стратегічне для української оборонки підприємство виграло, але завод, власник якого втік у росію, намагається через апеляцію довести, що нічого не винен. КБ «Південне» звернулося до ДБР, НАБУ і ВРП зі звинуваченням суддів у тому, що вони навмисне затягують справу.
В ексклюзивному матеріалі на цю тему видання «Відомо» розповіло, що «Дніпроважмаш» мав виготовити так званий іспитовий комплекс в рамках космічного договору між Україною та Бразилію. І отримав 56 млн грн авансу. Але згодом масштабний контракт між країнами був розірваний, як і договір між КБ «Південне» і «Дніпроважмашем», а виконати вдалося лише 1-й етап. На суму близько 4 млн грн. Таким чином, 46 млн грн мали бути повернені КБ «Південне», при цьому в семиденний термін. Але цього всупереч домовленостям між сторонами не сталося.
Представники заводу наполягають, що їм довелося залучати для виконання контракту ФОПи, зберігати виготовлену продукцію в себе, і всі ці витрати коштували якраз оці зайві 40 з лишком мільйонів. У КБ «Південне» стверджують, що державне підприємство не має права залучати за бюджетні кошти ФОПи і жодних актів приймання-здачі замовлення не підписувало. І суд першої інстанції пристав на доводи ракетобудівників. Проте апеляція триває вже понад рік, хоча за законом у подібних справах передбачено півроку. І справ досі не розглянута.
Крім того, КБ «Південне» звернулося до правоохоронців із заявою, що судді можуть за хабар ухвалити рішення не за законом, а на користь підприємства, яке тривалий час працювали на російську оборонну промисловість. Крім того, представників заводу звинувачують у підробці документів.
У КБ Південному не розуміють, як так виходить, що під час війни стратегічне державне підприємство, яке займається розробкою передових систем озброєння для захисту України і постійно перебуває під ракетними атаками, понад рік змушене чекати повернення 46 млн грн, які сьогодні вкрай необхідні для роботи?
Ця справа вже набула широкого розголосу, і чергове засідання суду мало відбутися 12 жовтня, але було перенесено на кінець жовтня, і розгляд справи обіцяє бути не менш скандальним, ніж сама справа.