“Ми були так захвачені роботою, що можна сказати, не звернули уваги. Я чула приліт. Та він був ледве чутний. Мій чоловік чекав на мене у машині на вулиці, то каже, що машина захилиталась. Про результати прильоту ми прочитали вже після завершення майстер-класу” – ділиться враженнями щодо вже традиційного творчого заходу в освітньо-тренінговому центрі «СВОЄ» організаторка арт-терапії для мешканців Херсона Ірина Фокіна, який відбувся 2 лютого.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021795-01-683x1024.jpeg)
Учора для херсонців Ірина Фокіна проводила два майстер-класи: “Закоханий Кролик” та створення патріотичної ляльки-мотанки.
Захід ледь не було перервано потужним вибухом, який відчули мешканці різних районів Херсона. В цей день війська РФ спрямували на середмістя авіабомбу, що завдала значних руйнувань житловим будинкам.
Оскільки ворог часто намагається уразити заходи зі скупченням людей, всі майстер-класи “СВОЄ” проводить в укритті.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021789-01-683x1024.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021790-01-683x1024.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021791-01-683x1024.jpeg)
Саме тому, незважаючи на потужний вибух, учасники арт-терапії змогли продовжити створювати своїх авторських кроликів та ляльок.
Ірина Фокіна розповідає, що хоча шаблон фігурок один, у кожної учасниці завжди виходять різні роботи, з реалізацією авторських задумок. Майстриня завжди підтримує творчі ідеї та експерименти учасниць, щоб кожна на згадку мала свою власну індивідуальну фігурку.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021796-01-1024x768.jpeg)
“Матеріал для майстер-класів я підготувала власноруч. Щоб кожна учасниця не думала про те, де можна знайти, як придбати? Головне просто бажання прийти і навчатись разом,” – поділилася організаторка заходу Ірина Фокіна.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021787-01.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021793-01-683x1024.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021800-01-683x1024.jpeg)
Після завершення арт-терапії учасниці організували відпочинок з кавою, смаколиками та спілкуванням. В умовах обмеженості соціальних контактів в постійно обстрілюваному Херсоні це дуже важливо для містян.
“Наступні мої майстер-класи будуть у квітні. Бо я відвідую Херсон кожні два місяці,” – поділилася планами на майбутні заходи Ірина Фокіна.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021801-01.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021799-01-683x1024.jpeg)
Щоб не пропустити цікаві зустрічі та активності, центр “СВОЄ” запрошує підписатися на їхній telegram-канал, де буде розміщуватись оновлена інформація щодо наступних корисних та цікавих заходів.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021792-01.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021797-01.jpeg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/02/1000021798-01-1024x683.jpeg)
На кількох заходах раніше побувала кореспондентка МОСТа. “СВОЄ” запрошує долучитися до активностей для дітей, до творчої арт-терапії для дорослих і навіть спортивних заходів в укриті.
Фото – Ірина Фокіна