Тільки у 2% новин херсонські онлайн-медіа згадують політичні партії

Тільки у 2% новин херсонські онлайн-медіа згадують політичні партії
31 мая 2021 года.

Політичні партії у політичній системі суспільства є важливим і необхідним інститутом політичної системи, що акумулює і виражає політичні інтереси суспільства. Тож суспільство має знати про діяльність політичних партій - засоби масової інформації мали б об'єктивно це висвітлювати. Натомість, у херсонських медіа лише 2% новин мають згадку про партії та їхні осередки.

Такі дані моніторингу Інституту масової інформації, в ході якого було проаналізовано новинні стрічки п'яти онлайн ЗМІ (ХерсонОнлайнХерсонціМій ХерсонХерсонщина за день та Любимый Херсон). Загалом було проаналізовано 624 новин, з яких тільки 13 були присвячені партійним структурам та їхній діяльності.

Найчастіше писали про діяльність партій у виданні Херсон онлайн. Тут таких новин було 2,8% від загальної кількості матеріалів.

Жодної згадки про діяльність партій не зафіксовано у новинах сайту «Херсонщина за день».

При цьому, тільки 0,5% усіх проаналізованих новин мали ознаки замовності. Взагалі не було новин з контрагітацією, що пояснюється відносним затишшям після травневих свят, адже моніторинг проводився з 10 по 14 травня.

Найбільше згадок у новинах було про «Опозиційний блок - За життя». Майже 43% всіх новин, у яких фігурували партії, були саме про них.

Медіа публікували звіти зі святкування 9 травня з думкою голови обласної організації партії про це свято, а також слова вдячності Єгора Устинова учасникам цих святкувань. Крім того, в медіа згадували про партійну приналежність депутатки міської ради Олени Ротової - в контексті скандальної теми із «Чорногорським піском».

На другому місці по кількості згадок - ВО «Батьківщина». Цій партії було присвячено понад 21% «партійних» новин. Здебільшого тут побічно згадували партійність депутатів у контексті висунутих ними ініціатив.

Єдина згадка партії влади була зафіксована у новині про знесення кафе на узбережжі Чорного моря, до якого, за словами автора, причетний Народний депутат України від партії «Слуга народу» Олексій Ковальов.

скрин
Більше згадок про діяльність партії влади у ЗМІ не було. Всього одну згадку ми зафіксували про партію мера Херсона Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». Матеріал був присвячений призначенню нового радника міського голови, який є депутатом міської ради від партії, що належить меру. При тому, що партія має фракції у міській, обласній і ряді громад, згадок про її діяльність обмаль.

Навіть у замовному матеріалі про «добрі справи» депутата облради Альберта Черепахи, який є членом партії «Нам тут жити», про це не згадують, роблячи акцент на іменному благодійному фонді.

Окрім того, ми зафіксували згадку про партію «Відродження», яка на Херсонщині взагалі не представлена і не висувала кандидатів на останніх виборах. Але журналісти згадали, що одна з кандидаток на посаду начальниці Управління освіти Херсонської міської ради на позаминулих виборах балотувалася від цієї партії.

Жодної згадки у ЗМІ не було про парламентські партії Європейська солідарність, За майбутнє, партію Шарія та Голос.

Причин того, що журналісти не згадують партійну приналежність героїв матеріалів, декілька. По-перше, це небажання піарити партії. Багато хто з колег вважає, що згадка партії - ледь не політична реклама.

По-друге, самі депутати не асоціюють себе із партіями, змінюючи їх ледь не перед кожними виборами. Дуже часто місцеві депутати вважають партії не більш ніж «маршруткою», яка завозить їх у раду.

Ну і, звісно, вина на тому, що партії зрідка фігурують у новинах місцевих ЗМІ, лежить на самих парторганізаціях, які активуються тільки перед виборами та не ведуть ніякої комунікаційної роботи в інший час.

Сергій Нікітенко, регіональний представник Інституту масової інформації у Херсонській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов'язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews

Теги: ими
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости