Територіальна підсудність Господарського суду Херсонщини передана Господарському суду Одеської області


18 / 04 / 2022

Кількість заяв на відкриття справи про банкрутство впала в 10 раз - зі 1100 у лютому 2022 року до 16 у березні та квітні загалом з моменту вторгнення Російської Федерації. Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані ДСА.

Лише 16 компаній в Україні почали процедуру банкрутства з початку війни.

Така ситуація повʼязана зокрема й з ускладненою роботою судів в регіонах, де відбуваються бойові дії. Проте сама процедура відкриття провадження у справі про банкрутство після введення воєнного стану не змінилася.
Відкрити провадження у справі про банкрутство по юридичній особі, яка зареєстрована в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, необхідно звернутись із заявою до господарського суду, на території якого зареєстрований боржник. При поданні заяви слід враховувати, що підсудність судів, на території юрисдикції яких ведуться бойові дії, тимчасово передана іншим судам.

Так, територіальна підсудність Господарських судів Херсонської та Миколаївської області передана Господарському суду Одеської області.

Відомості про передачу підсудності Господарських судів Харківської, Луганської, Донецької областей наразі відсутні. Але згідно останніх повідомлень на сайтах цих судів, вони працюють та приймають кореспонденцію.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости