«Там Русью пахнет»: окупанти тягнуть херсонських дітей в «рускій мір»

«Там Русью пахнет»: окупанти тягнуть херсонських дітей в «рускій мір»
06 / 06 / 2022

Кримський так званий громадський рух «Команда можливостей» провів в захопленому окупантами Херсонському палаці молоді і студентів «дитячі читання на честь дня народження О. С. Пушкіна».

Про цей захід написали та розмістили відео з нього кілька пропагандистських медіа. Ці дитячі читання, просякнуті «рускім миром» не мали жодного відношення до літератури. Аніматори, один з яких був одягнений в костюм «вченого кота», провели ігрові програми для дітей із частуванням та врученням подарунків.

Деякі діти читали вірші Пушкіна. Зокрема, на відео хлопчик читає вступ до поеми «Руслан і Людмила», вивчення якого напам'ять входило в радянську шкільну програму і входить в російську. Той самий вступ із фразою "Там русский дух, там Русью пахнет".

В українській шкільній програмі з літератури творчість Пушкіна вивчається в контексті світової літератури, де він не виглядає настільки масштабною фігурою, як позіціонували поета рядянські літературознавці й автори шкільних підручників.

Російські окупанти намагаються повернути дітей в світ «пушкіноцентричної» літератури, яка - поза світовим літературним контекстом. Але це їм не дуже вдається. Керівник «Команди можливостей» в коментарі російським журналістам визнала, що планувалася участь у заході тридцяти дітей, але прийшли двадцять.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости