Світовий банк згоден розпочати роботу зі списання боргу Херсонської ТЕЦ


18 июля 2019 года.

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко та його перший заступник Ігор Козаков взяли участь у виїзній нараді на ПАТ «Херсонська ТЕЦ».

Нарада була присвячена підготовці підприємства до опалювального сезону.

Як відомо, впродовж останніх років підприємство стабільно перебуває у критичному стані - надзвичайно високий рівень заборгованості (500 млрд грн боргу перед НК «Нафтогаз України)), застарілість основних фондів, неефективний менеджмент. Теплопостачання в оселі херсонців, які обслуговує ТЕЦ, щорічно подається на декілька тижнів пізніше, ніж в оселі херсонців, які обслуговують комунальне та приватні підприємства. При цьому Херсонська міська рада позбавлена будь-якого впливу на дане підприємство, хоча саме на місцеве самоврядування покладено забезпечення мешканців міста належними умовами для життя.

За словами першого затупника міського голови Ігоря Козакова, Херсонська міська рада від імені територіальної громади міста зверталась до Фонду державного майна у листопаді минулого року з пропозицією прийняти Херсонська ТЕЦ до власності територіальної громади.

Депутати тоді були готові створити нове комунальне підприємство, якому може бути передано цілісний майновий комплекс АТ «Херсонська теплоцентраль». Нове підприємство, що не матиме боргів попередника, зможе забезпечити відновлення нормального теплопостачання у місті. АТ «Херсонська теплоцентраль» у свою чергу зможе завершити претензійну роботу із боржниками та забезпечити повернення своєї кредиторської заборгованості.

Проте відповідь фонду була невтішною - передати ТЕЦ як цілісний майновий комплекс неможливо, передавати можуть тільки акції. При цьому, територіальна громада має прийняти ТЕЦ з усіма наявними боргами.

Борги підприємства виникли не в цьому і не в минулому році, вони накопичувались багато років, зазначає міський голова Володимир Миколаєнко.

Минулого року Кабмін пішов на зустріч теплопостачальним підприємствам - вони могли сплатити 78% суми замість 90% за газ, який отримали раніше, а якщо вони перебувають під управлінням Фонду держмайна, - 60% суми заборгованості, щоб отримати пільгові умови закупівлі газу у поточному опалювальному сезоні й укласти договір із "Нафтогазом.

"Рівень оплати абонентів за цей рік складає 78%, тобто має бути також налагожена робота абонентських груп по стягненню заборгованості. Цього року рівень фінансовго стану підприємства погіршився. Нацкомісія різко знизила вартість електричної енергії. Для Херсонської ТЕЦ сьогодні сформовано тариф - 1,95 грн. У минулому році - 2,6 грн. Це при тому, що вартість всього зростає, отже підприємство продає електроенергію за зниженою ціною», - відзначив міський голова Володимир Миколаєнко.

Перед підприємством має заборгованість державне підприємство «Енергоринок», державою не відшкодовується різниця в тарифах.

Ігор Козаков впевнений - проблема з ТЕЦ має вирішуватись на державному рівні: «Ми пропонуємо кілька шляхів вирішенння проблеми. Перший - по списанню боргу - робота з потенційними інвесторами та банками. Ми вже говорили про це зі Світовим банком, вони згодні надати технічно-економічне обґрунтування та розпочати роботу. Це задача на кілька років.

Другий - почати переводити будинки, які зараз отримують послуги з теплопостачання від ТЕЦ, на потужності комунального підприєства «Херсонтеплоенерго». Заміна теплових схем дозволить поступово переводити будинки на баланс КП, реконструювати тепломережі. Тоді півміста не буде заручником ТЕЦ».

Теги: тец, херсон
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости