Світлина із заповідника «Асканія-Нова» на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини потрапила до десятки найкращих фото України за результатами української частини фотоконкурсу «Вікі любить Землю» 2024.
Про це йдеться на сайті проекту.
Конкурс є частиною міжнародного змагання Wiki Loves Earth. На міжнародній арені Україна посіла друге місце серед 57 країн та територій за кількістю завантажених світлин: 106 учасників та учасниць завантажили 6437 фотографій заповідних обʼєктів України.
На фотографії з Асканії-Нова, яка увійшла до десятки найкращих зображені зебри у степу заповідника.
Авторкою світлини є Ганна Глушакова.
Окрім того, до переліку найкращих фото України увійшли світлини, зроблені у Одеській (ландшафтний заказник «Тарутинський степ»), Львівській (Медоборів Сарматського віку в околицях селища Підкамінь), Черкаській (ландшафтний заказник «Тарасів обрій»), Чернігівській (заказник «Ялівщина»), Закарпатській (Свидовецький заповідний масив), Чернівецькій (Шишкові пагорби), Івано-Франківській (Надвірнянські скелі), Тернопільській (Чистилівський орнітологічний заказник) та Житомирській (Баранівський заказник) областях.
Територія біосферного заповідника “Асканія-Нова” окупована з 24 лютого 2022 року.
У кінці квітня 2024 року з’явилася інформація про те, що біосферний заповідник “Асканія-Нова” перебуває у критичному стані.
До повномасштабного вторгнення в “Асканії-Нова” проживали більше 3 тисяч видів тварин. З самого початку заснування заповідника, перевага віддавалася розведенню саме видів копитних, які були пов’язані зі степовими або лісостеповими ландшафтами.
Окрім того, території заповідника проживало 27 рідкісних видів тварин, які занесені до “Червоної книги МСОП” та 7 видів – до “Червоної книги України” (кінь Пржевальського, кулан туркменський, зебра Греві, гвинторогий козел, гривастий баран, огар, степовий орел, сірий журавель, степовий журавель та інші). Деякі колекції рідкісних видів на сьогодні – практично втрачені.