Наразі не може не радувати, що місцевий бізнес, громадські об’єднання та ініціативні групи херсонців, розуміючи загрозливу ситуацію, активно допомагають лікарням, які прийматимуть інфікованих, та одиноким людям.
Однак досвід 2014-2015 років, коли, можна сказати, вибухнув волонтерський рух для допомоги ВСУ, засвідчив, що справжньою проблемою стала відсутність координації цих дій.
Це було приблизно так: певна волонтерська група оприлюднювала у Фейсбук, куди і кому вона допомагає. Саме до тієї військової частини починали їздити інші, поставляючи продукти харчування та одяг – аж до надлишків. Спостерігаючи волонтерське сьогодення, можу сказати, що історія повторюється.
Мало не щодня ініціативні групи повідомляють про допомогу лікарням.
Сподіваюся, що перед тим вони дізнаються у головних лікарів потреби.
При цьому ми чітко розуміємо, що жоден керівник медичного закладу не відмовиться від будь-якої допомоги, навіть якщо першочергові потреби закриті.
З огляду на загрозливу перспективу, головного лікаря можна зрозуміти – надлишків не буває.
Утім, у тих лікарнях (наприклад, інфекційній, куди в першу чергу потраплятимуть інфіковані херсонці), потреби набагато гостріші!
Як же скоординувати допомогу? Рішення досить просте – працює Антикризовий штаб Херсонської області, який щодня обліковує, які потреби закриті, а які потребують негайного вирішення.
Тому було б дуже доречним, якби волонтерські групи, надавши допомогу, повідомляли штаб про адресата допомоги та її складові. Це потрібно саме для того, аби була можливість скоординувати дії. І не треба відразу ставати на позицію «кому хочемо, тому й допомагаємо, і ні від кого залежати не будемо!».
Ніхто вас не примушує. Все це – виключно для результату. Що важливіше – результат чи власні амбіції? Я думаю, амбіції сьогодні – не на часі!
Фонд громади Херсона «Захист», відкривши громадський Спецфонд “СтопВірус” – Херсон, координує свої дії з обласним антикризовим штабом.
Як?
- По-перше, ми маємо тепер інформацію про складові потреб (які лікарні і чого гостро потребують). Разом з цим, це не виключає нашого безпосереднього спілкування з головними лікарями для їх уточнення.
- По-друге, Фонд має фахових експертів з ведення благодійної діяльності, яких не має обласний штаб (люди вперше цим займаються). Ми консультуємо штабістів на предмет механізмів прозорої та законної благодійної діяльності.
- По-третє, антикризовий штаб – не юридична особа, а тому не має права приймати фінансову допомогу. Тому фінансовим оператором штабу з наступного тижня стає Фонд громади Херсона «Захист».
Хочу акцентувати, що на спецфонді «СтопВірус» окремо обліковуватимуться надходження громадян і бізнесу, адресовані нашій благодійній організації, цільове призначення яких буде визначати створена при Спецфонді Спостережна рада. Також окремо обліковуватимуться надходження, адресовані обласному антикризовому штабу, цільове призначення яких визначатиме штаб.
Ми діятимемо з однією абсолютно зрозумілою метою – об’єднання зусиль із запобігання поширенню на території Херсонської області короновірусу COVID-19!
Лариса Польська, голова правління Фонду громади Херсона “Захист”