Суспільство і виклики: долучаємося до попередження поширення COVID-19 на Херсонщині

Суспільство і виклики: долучаємося до попередження поширення COVID-19 на Херсонщині
5 апреля 2020 года.

Наразі не може не радувати, що місцевий бізнес, громадські об'єднання та ініціативні групи херсонців, розуміючи загрозливу ситуацію, активно допомагають лікарням, які прийматимуть інфікованих, та одиноким людям.
Однак досвід 2014-2015 років, коли, можна сказати, вибухнув волонтерський рух для допомоги ВСУ, засвідчив, що справжньою проблемою стала відсутність координації цих дій.

Це було приблизно так: певна волонтерська група оприлюднювала у Фейсбук, куди і кому вона допомагає. Саме до тієї військової частини починали їздити інші, поставляючи продукти харчування та одяг - аж до надлишків. Спостерігаючи волонтерське сьогодення, можу сказати, що історія повторюється.

Мало не щодня ініціативні групи повідомляють про допомогу лікарням.

Сподіваюся, що перед тим вони дізнаються у головних лікарів потреби.

При цьому ми чітко розуміємо, що жоден керівник медичного закладу не відмовиться від будь-якої допомоги, навіть якщо першочергові потреби закриті.

З огляду на загрозливу перспективу, головного лікаря можна зрозуміти - надлишків не буває.

Утім, у тих лікарнях (наприклад, інфекційній, куди в першу чергу потраплятимуть інфіковані херсонці), потреби набагато гостріші!

Як же скоординувати допомогу? Рішення досить просте - працює Антикризовий штаб Херсонської області, який щодня обліковує, які потреби закриті, а які потребують негайного вирішення.

Тому було б дуже доречним, якби волонтерські групи, надавши допомогу, повідомляли штаб про адресата допомоги та її складові. Це потрібно саме для того, аби була можливість скоординувати дії. І не треба відразу ставати на позицію «кому хочемо, тому й допомагаємо, і ні від кого залежати не будемо!».

Ніхто вас не примушує. Все це - виключно для результату. Що важливіше - результат чи власні амбіції? Я думаю, амбіції сьогодні - не на часі!

Фонд громади Херсона «Захист», відкривши громадський Спецфонд "СтопВірус" - Херсон, координує свої дії з обласним антикризовим штабом.
Як?

  • По-перше, ми маємо тепер інформацію про складові потреб (які лікарні і чого гостро потребують). Разом з цим, це не виключає нашого безпосереднього спілкування з головними лікарями для їх уточнення. 
  • По-друге, Фонд має фахових експертів з ведення благодійної діяльності, яких не має обласний штаб (люди вперше цим займаються). Ми консультуємо штабістів на предмет механізмів прозорої та законної благодійної діяльності. 
  • По-третє, антикризовий штаб - не юридична особа, а тому не має права приймати фінансову допомогу. Тому фінансовим оператором штабу з наступного тижня стає Фонд громади Херсона «Захист». 

Хочу акцентувати, що на спецфонді «СтопВірус» окремо обліковуватимуться надходження громадян і бізнесу, адресовані нашій благодійній організації, цільове призначення яких буде визначати створена при Спецфонді Спостережна рада. Також окремо обліковуватимуться надходження, адресовані обласному антикризовому штабу, цільове призначення яких визначатиме штаб.

Ми діятимемо з однією абсолютно зрозумілою метою - об'єднання зусиль із запобігання поширенню на території Херсонської області короновірусу COVID-19!

Лариса Польська, голова правління Фонду громади Херсона "Захист"

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости