Суд заборонив компанії близькій до мера Голої Пристані полювати у заповіднику


16 августа 2016 года.

Вищий господарський суд України визнав за Чорноморським біосферним заповідником НАНУ право користування акваторією Чорного моря в Херсонській області площею 1868 га.

Таке рішення ВГСУ прийняв 3 серпня.

В 2007 році Голопристанське районне товариство мисливців та рибалок «Голопристанська чайка» та Херсонським обласним управлінням лісового та мисливського господарства уклали договір про оренду 10,41 тис га мисливських угідь.

Оренда була розрахована до жовтня 2056 року. Пізніше виявилося, що більше 2 тис га з цих угідь були охоронною зоною Чорноморського біосферного заповідника, де полювання заборонено. Тому в 2012 році в суді було скасовано рішення Херсонської облради про виділення мисливцям цих земель, а наступного року суди скасували і угоду з управлінням лісового та мисливського господарства.

Щоб підготувати документи для нового звернення в обраду «Голопристанська чайка» звернулася до заповідника з проханням уточнити межі охоронної зони. Але в цей час, міністерство екології та природних ресурсів вирішило розширити Чорноморський біосферний заповідник майже на 20 тис га, в тому числі за рахунок Тендрівської затоки. Після цього мисливці звернулися в суд, доводячи, що затока до 1996 року була військовим полігоном, а тому заповіднику належить сьогодні тільки її східна частина. Тому просили суд визнати, що 1867,8га акваторії Чорного моря не є заповідними.

Але ВГСУ постановило, що заповідник законно встановив сучасні межі свої охоронних зон. Крім того, «Голо пристанська чайка» не подала в Херсонську облраду клопотання про повторне виділення мисливських угідь, а значить у товариства не має жодних документів, які підтверджували його право на бажану морську акваторію.

Заснували ГРТМР «Голопристанська чайка» Петро Нефьодов, Віктор Сидорюк та Віктор Шевчук. Керівником організації є Ярослав Нефьодов - син Петра Нефьодова. До керівництва організації також увійшла дружина Петра Нефьодова - Любов Нефьодова, Леонід Тріпачук, Анатолій Імшеніцкий, Юрій Глущенко та Олександр Бабіч. Останній на виборах в 2015 року став мером Голою Пристані від ВО «Батьківщина». Любов Нефьодова на тих виборах була від «Батьківщини» членом Голопристанської міської виборчої комісії.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости