Розповсюджувачів цієї символіки у Новокаховській міськраді вважали «фашистами» і «есесівцями».
Законним рішення Українського інституту національної пам’яті про те, що символіка дивізії 14-ї гренадерської дивізії військ СС «Галичина» (1-ї Української дивізії УНА) не є нацистською визнав Шостий апеляційний адміністративний суд. Таке рішення суд виніс 23 вересня і воно вже набрало законної сили.
Як повідомила пресслужба суду, колегія суддів розглянула апеляційну скаргу УІНП на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 27 травня 2020 року. Суд першої інстанції визнав протиправними дії Інституту нацпам’яті та його голови з приводу символіки дивізії «Галичина».
«Не погоджуючись із цим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу. Колегія суддів Шостого ААС задовольнила її, а рішення суду першої інстанції скасувала», – йдеться в повідомленні пресслужби.
Таким чином символіку дивізії «Галичина» остаточно визнано такою, що не має відношення до націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої в Україні заборонено.
Це ставить крапку і в «нацистському скандалі», яке влаштувало в 2017 році керівництво Новокаховської міськради. Стався він після того як депутатка міськради Параскева Джуманіязова розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці до Дня добровольців листівки часів Другої світової війни з символікою дивізії «Галичина». Комунальна на той час газета «Нова Каховка» вибухнула з серією «викривальних» статей, в яких називала Джуманіязову та інших депутатів «есесівцями», «шанувальниками нацистів» і «фашистами». Осудила їх і промерська більшість, яка звернулася з заявами до поліції, СБУ, президента України з вимогою «припинити пропагування символіки націонал-соціалістичного режиму» в місті та притягти депутатів-«нацистів» до кримінальної відповідальності.
Проте ця заява ні до чого не призвела, а газета «Нова Каховка» сама оскандалилась на всю Україну. Під гарячу руку авторів комунального тижневика потрапили навіть названі «деградантками» вчителька Дніпрянської школи Тетяна Ракша і екс-директорка Новокаховської школи №1 Олександра Козлова. Всі ці хамські і безпідставні публікації «Нової Каховки» двічі публічно засудила Комісія з журналістської етики.
Олег БАТУРІН, Новий день