Суд визнав рішення Новокаховської міськради протиправним


10 / 07 / 2021

"Визнати протиправним та скасувати рішення Новокаховської міськради №230 від 4 березня 2021 року "Про відмову у затвердженні проєкту землеустрою та передачу земельної ділянки в оренду фізичній особі Олександру Крименчуку". Таке рішення прийняв Херсонський окружний адміністративний суд. Також він визнав неправомірною вимогу міськради знести практично добудований Крименчуком багатоповерховий будинок на вул. Дружби, 19-а і зобов'язав стягнути з міськради судові витрати в сумі біля 13 тис. грн.

- Ми не згодні з цим рішенням і вже направили апеляційну скаргу. Вона розглядатиметься П'ятим апеляційним адміністративним судом, - повідомила "Новому дню" начальниця юридичного відділу Новокаховської міськради Тетяна Шведова.

Вказаним рішенням міськради підприємець мусив до 4 квітня 2021 року звільнити земельну ділянку, на якій він встиг звести багатоповерхівку. Як пояснила голова постійної депутатської комісії з питань земельних, природних ресурсів та комунальної власності міськради Ірена Лепень, вимога знести будинок пов'язана з тим, що забудовнику відмовили у затвердженні проєкту землеустрою та передачі ділянки в оренду через її невідповідність генеральному плану і зонінгу міста. Депутати також звинуватили Крименчука в тому, що він влаштував будівництво на місці спортмайданчика і вимагали повернути його громаді.

Натомість Херсонський окружний адміністративний суд вказав, що вказані депутатами підстави для відмови у затвердженні проєкту землеустрою є незаконними, адже повністю суперечать ст. 186-1 і ст. 118 Земельного кодексу України.

"Новокаховська міськрада взагалі не надала жодного доказу того, що спортивний майданчик (на місці забудови) існує, знаходиться на балансі ради чи іншої установи", - вказано в рішенні суду.

Нагадаємо, що останнім часом Новокаховська міськрада почала масово відмовляти у затвердженні документації із землеустрою та передачі земельних ділянок у власність або оренду жителям громади. В усіх випадках причиною цього депутати називали ненадання їм генеральних планів і недостовірні дані в поданих документах.

З огляду ж на наявну судову практику та роз'яснення Верховного Суду України, такі дії міської ради є неправомірними. Про це вже неодноразово повідомляв "Новий день". І на те ж саме вказав у своєму рішенні Херсонський окружний адмінсуд.

Олег БАТУРІН.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости