Суд призначив експертизу, яка визначить межі Азово-Сиваського природного парку


18 апреля 2018 года.

В Апеляційному суді Херсонської області вчора, 17 квітня, відбулося два судових засідання у справах Сергія Яроша та Василя Коблюка, яких керівництво Азово-Сиваського національного парку звинувачує в незаконному вилові живих біоресурсів у водах Сивашу.

Обвинувачені подали до суду апеляційні скарги на постанови Генічеського районного суду. Директор Азово-Сиваського національного парку Євген Поповчук наполягає на тому, що обвинувачені порушили межі національного парку на початку 2018 року й займались незаконним виловом живих біоресурсів, а саме личинки хіраноміди, більш відомої як «мотиль», встановивши для цього у межах водойми Сиваської затоки мотопомпи для видобутку цієї личинки. Керівництво парку замовило експертизу у приватному підприємстві «Центр екологічного управління» у Мелітополі. Згідно з висновком цієї експертизи, Генічеський районний суд і визнав обвинувачених винними у скоєнні правопорушення.

Засідання суду Громадське радіо Сторона захисту зазначила, що висновок «Центру екологічного управління» не може бути легітимним через те, що це підприємство займається науковою діяльністю, а проведення судових експертиз не має законних підстав. Директор «Центру екологічного управління» Володимир Воровка підтвердив, що експертний висновок був наданий на одній сторінці у двох абзацах, розгорнутого висновку вони не зробили.

«Наш експертний висновок грунтується на свідченнях, які подані інспектором М'ясоєдовим і на тій катографічній інформації, на якій були зображені точки з місцезнаходженням мотопомп. Ці точки були перекладені в координатну площину, були визначені координати й відповідно до цього був складений експертний висновок про те, що мотопомпи розташовувались у заповідній зоні Азово-Сиваського Національного природного парку», - сказав Воровка.

Правозахисник Олексій Гладун зауважив, що це підприємство не може виступати експертом у визначенні меж національного природного парку, а сам позов суперечить тим дозволам, які мають обвинувачені, на вилов мотиля у водах Сивашу. Крім того, керівництво Азово-Сиваського національного парку не має документів на право власності земельної ділянки Національного парку.

Засідання суду Громадське радіо Директор національного природного парку Євген Поповчук повідомив, що межі національного парку визначені в науковому документі про «Організацію національного парку». Правозахисник заперечив, і наголосив, що ці межі мали бути визначені в документі про «Створення національного парку», а не в науковому, і подав клопотання до суду про призначення спеціалізованої судової експертизи для визначення меж національного парку. Заслухавши обидві сторони, суддя Апеляційного суду задовольнив клопотання адвоката і виніс рішення про призначення земельно-судової технічної експертизи Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України.

Засідання суду Громадське радіо Ця експертиза має поставити крапку у справах, адже визначить межі Азово-Сиваського національного природного парку. Тоді вирішиться, чи є обмеження на вилов мотиля, чи вилучалась земельна ділянка Чонгарською селищною радою та чи має право керівництво парку постійного користування земельною ділянкою.

«При розгляді справи по суті, вони дадуть конкретну відповідь усім тим, хто зацікавлений у вирішенні цієї справи, тобто, чи мають право люди, які живуть у цьому районі, займатися підприємницькою діяльністю», - повідомив правозахисник Олексій Гладун.

Після проведення експертизи буде призначене нове судове засідання, про що суд повідомить усі стронони справи.

Теги: суд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости