Суд на Херсонщині відмовився поновлювати на роботі невакцинованих вчителів

Суд на Херсонщині відмовився поновлювати на роботі невакцинованих вчителів
02 / 02 / 2022

Каховський міськрайонний суд відмовився поновлювати на роботі трьох невакцинованих вчителів фізкультури, німецької і англійської мови Чорноморівської гімназії Каховської громади і опорного закладу загальної середньої освіти сусідньої Зеленопідської громади. Такі рішення він виніс 25 і 27 січня.

Також суд відмовив вчителям у виплаті їм середнього заробітку. Водночас він визнав незаконними і скасував усі три накази керівників закладів про відсторонення від роботи.

На думку позивачів, ці відсторонення були незаконними і грубими порушеннями їхніх конституційних прав. Проте Каховський міськрайонний суд визнав, що вимоги обов'язкового щеплення викладачів навчальних закладів є цілком законними і не підлягають сумніву. Також він послався на постанову Верховного Суду України у справі №682/1692/17, де наголошено на виправданості вимоги про обов'язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб. "У даному питанні превалює принцип важливості суспільних інтересів над особистими", - йдеться в цій постанові.

Також Каховський суд нагадав, що з 8 листопада 2021 року набрала чинності вимога щодо обов'язкового профілактичного щеплення проти ковід-19 працівників освіти.

"Водночас директорами закладів під час видання наказів про відсторонення невакцинованих вчителів не було дотримано порядку відсторонення на підставі законодавчих актів, що є підставою для скасування таких наказів", - зазначено в рішеннях суду.

- Директор гімназії вчинив правильно, бо він не міг допустити до роботи невакцинованих вчителів. Суд теж не вимагає від нас цього. Але апеляція безумовно буде, оскільки ми не згодні з рішенням суду в частині визнання незаконними наказів керівника закладу, - прокоментувала начальниця управління освіти Каховської міськради Оксана Круковська.

Подібні справи почали розглядатися і в сусідній Новій Каховці. 31 січня місцевий суд відмовив у позові невакцинованій співробітниці новокаховського ясла-садку №6 "Теремок". Жінка вимагала виплатити їй зарплату за час відсторонення від роботи.

- Загалом до суду звернулись двоє працівників дитсадків і двоє вчителів шкіл нашої громади. Це - їхнє право. Але ми діяли відповідно до чинного законодавства. Існують накази про обов'язковість вакцинації для працівників освітніх закладів і ми їх про це попередили. Якщо ж деякі з них свідомо відмовляються від щеплення, то вони мають розуміти, що ми не зможемо їх допустити до роботи, - прокоментувала начальниця відділу освіти Новокаховської міськради Лілія Микитенко.

Нагадаємо, що останнім часом в українських судах розглядається велика кількість позовів працівників, відсторонених від роботи за небажання вакцинуватися від ковід-19. Керівники шкіл вказують, що керуються ч. 2 ст. 12 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" і наказами МОЗ - інакше б їм загрожувала адміністративна відповідальність.

Крім вчителів зараз тимчасово залишаються без роботи й інші невакциновані працівники. Приміром, днями відсторонили від виконання своїх обов'язків одного зі співробітників Каховської міської ради.

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости