Вищий антикорупційний суд не підтримав клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту щодо директорки Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлани Васіної.
Про це МОСТу розповіло джерело з Херсонської ОВА.
Затриману три дні тому херсонську посадовицю НАБУ вимагало відправити до СІЗО, але суд, вивчивши докази, обрав інший запобіжний захід — 800 тисяч гривень застави.
“Суд вирішив, що це непропорційно все ж таки. Зважаючи наскільки обґрунтованою є підозра і наскільки вагомими є зібрані докази, суд дійшов висновку, що буде доцільно обрати заставу. Щоб людина могла і далі працювати на користь держави”, – розповів співбесідник.
Кажуть, що детективи НАБУ просили для Васіної значно більшу заставу в якості альтернативи арешту.
Нагадаємо, що 9 квітня детективи НАБУ оголосили про підозру Світлані Васіній у завищенні вартості техобстеження об’єктів соціальної інфраструктури, які були пошкоджені через війну.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/04/whatsapp_image_2024-04-09_at_11_47_32_am_1.jpg)
В той же день її затримали, але вчора відпустили з зали суду.
Цікаво, що угода, про яку йдеться у повідомленнях НАБУ була укладена ще у грудні 2022 року, а перший обшук відбувся рік тому, приблизно в період, коли Олександр Прокудін тільки очолив Херсонську ОВА.
За словами джерела МОСТа в Департаменті розвитку територій Херсонської ОДА, ціна угоди була цілком ринковою — за кожен обʼєкт заплатили в середньому 92 тисячі, тоді як в НАБУ вважають, що компанія-підрядник мала робити це за 4990 гривень за один обʼєкт.
“Не знаю, де вони брали такі ціни, але якщо подивитися на Prozorro, то ціни в інших областях такі ж самі”, – каже співбесідник.
Ми перевірили це твердження, і дійсно побачили приблизно такі ж самі ціни, як і в договорі від грудня 2022 року у Херсонської ОВА.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/04/image-81-1024x200.png)
Ми не стверджуємо, що обстеження відбувалося на таких самих обʼєктах, але цін, які НАБУ вважає обґрунтованими, ми теж не побачили.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/04/image-82-1024x242.png)
МОСТу також стало відомо, що суд вчора не оголосив повне рішення, а лише вступну резолютивну частину рішення.
Джерела в ОВА кажуть, що ця справа може бути політично вмотивованою, але хто є ціллю прямо не кажуть.
За нашими даними, сьогодні Світлана Васіна повернулася до виконання своїх посадових обовʼязків.