Шевченківський районний суд міста Києва дав 14 років в’язниці депутату Корабельної районної у місті Херсоні ради від “ОПЗЖ” та працівнику міськради Сергію Остапенку. Прокуратура просила для нього 13 років в’язниці.
Про це на своєму сайті повідомило видання “Судовий репортер”.
Остапенку інкримінували колабораціонізм. За версією слідства, після захоплення Херсона російською армією він став т. в. о. оперуповноваженого відділу по боротьбі з економічними злочинами окупаційної поліції Дніпровського району.
Як стверджує слідство, Сергій Остапенко фігурував в багатьох документах окупаційної поліції, зберігав у телефоні фото посвідчення, погонів, пістолета і себе у спорядженні. Наявність фото він пояснив збереженням “на пам’ять”.
Остапенка затримали у листопаді 2022 року, коли він здався правоохоронцям. На суді він намагався пояснити рішення піти на роботу до окупаційної поліції тиском – у звʼязку з обіцянками неприємностей батькові. Нібито тиснули на Сергія Остапенка працівники російської ФСБ Макар і Федір.
Співбесіду він проходив у відділу поліції Центрального району. Там же Остапенка направили працювати до Дніпровського району бойовики так званої “ДНР”. Його захист доводив, що Сергій Остапенко, працюючи в цій окупаційній поліції, сприяв дотриманню прав громадян на окупованій території.
Сам Остапенко казав, що окупаційні поліцейські в основному нібито допомагали громадянам, а на посадах у такій структурі краще бути місцевим жителям, ніж росіянам. Про каральні заходи Сергій Остапенко нібито не чув.
Також у нього знайшли носій інформації з проєктами документів від імені оперуповноваженого, які були складені російською мовою і мали посилання на закони РФ. Були у справі Остапенка і свідки.
Проти нього свідчив комерційний директор в “Епіцентрі”. Він заявив про погрози від Сергія Остапенка в епізоді про нібито викрадення документів працівника “Епіцентру”, що поскаржився про це до окупаційної поліції.
Остапенко це заперечив. Крім комерційного директора, свідчення проти нього дала жінка, яка бачила Сергія Остапенка у складі групи окупаційних поліцейських, що нібито розслідували вбивство.
У серпні 2022 року він перейшов на роботу юристом до незаконної “Херсонської зернової корпорації”, яка вивозила українське зерно до Росії. Про його перехід домовився заступник директора Дмитро Коваленко, бо нібито помітив, що Остапенку було погано в окупаційної поліції і він працював там не з власної волі.
За інформацією обласної прокуратури, на Херсонщині за колабораціонізм засудили 96 людей.