Стало відомо, в яких херсонських школах зникнуть старші класи

Стало відомо, в яких херсонських школах зникнуть старші класи
3 февраля

Реформа шкільної освіти, про яку так багато казали політики та експерти, докотилася і до Херсона.

На наступній сесії міськради депутати перетворять на гімназії (навчальні заклади, в яких навчатимуться до 9 класу) перші херсонські школи.

Відповідний проект рішення опубліковано на сайті міської ради.

Реформування старшої школи відбувається для того, щоб учень у 9-му класі визначився з колом предметів, які б хотів вивчати поглиблено, і йшов їх вчити в обраний ліцей.

Чим цей ліцей відрізнятиметься від школи, щоб туди йти? Хорошою матеріальною базою (лабораторії, технічне забезпечення), вчителями, які можуть предмет викладати поглиблено, учнями, які хочуть вчитися. Звісно, такий ліцей не може бути в кожній школі. У таких ліцеях 10-х класів має бути не менш ніж чотири (закон так каже). До ліцеїв діти вступають за конкурсом. Це так звані академічні ліцеї - вони готують до ЗНО. Діти вчитимуться у ліцеях три роки (10-12-ті класи).

Всі інші навчальні заклади стануть гімназіями.

До 2023 року школи мають визначитися зі своїм статусом (ліцеї вони, гімназії чи інше) і привести документи у відповідність. Навчатися три роки (10-12-й клас) діти будуть з 2027 року. Десь перед тим будуть написані для них навчальні програми, видані підручники, підготовлені вчителі... ДПА у формі ЗНО після 9-го класу планується теж з 2027 року.

Норма про переведення дітей з 9-го класу в 10-й діятиме, поки ліцеї не стануть окремими юридичними особами - відділяться в окремі школи. Тобто, зараз лише одна норма закону дає можливість закривати старші класи, тоді як інші норми наполегливо вказують, що цей процес треба відтермінувати до того моменту, коли НУШ дійде до 10-го класу.

Які ж заклади у Херсоні стануть гімназіями з 1 вересня 2021 року?

В документі сказано, що гімназіями стануть школи: №№ 4, 9,13,15, 17, 18, 21, 28, 35, 37, 41, 47, 54, 55.

Навіщо зараз цей сир-бор із закриттям класів, якщо безпосередньо для якості знань дітей він нічого не дає? Тут треба дивитися - кому вигідно. У першу чергу - місцевій владі. Бо це економія коштів. Вигідно ще й тим школам, які матимуть у своїй структурі 10-12-ті класи. Адже це вступні іспити, конкурс... Фактично, вони стають провідниками до вишів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости