Стала відома причина смерті граків під Каховкою

Стала відома причина смерті граків під Каховкою
5 марта 2020 года.

Про результати досліджень померлих граків повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області. Цей дивний птахопад спостерігався протягом лютого на території лісництва між Каховкою та Малокаховкою.

За словами начальника відомства Сергія Шевченка, востаннє трупи синантропної птиці відібрали 18 лютого і направили на дослідження. Ньюкаслської хвороби птиці, РНК вірусу пташиного грипу, орнітозу (хламідіозу) в них не виявлено.

«Згідно Звіту про результати хіміко-токсикологічного дослідження патологічного матеріалу від 27 лютого Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у патологічному матеріалі встановлено вміст нітратів та нітритів, що дає підставу вважати про можливість отруєння птиці споживанням озимих зернових культур, оброблених азотовмісними мінеральними добривами», - заявив Сергій Шевченко.

Станом на 26 лютого спеціалісти Держпродспоживслужби обстежили також 645 дворів, оглянули 1270 голів домашньої птиці. Випадків загибелі чи захворювань серед неї не виявлено.

Сергій Шевченко розповів, що 3 і 18 лютого проводились епізоотичні обстеження території соснового лісу і «царського села» між Каховкою і Малокаховкою щодо причин загибелі граків. «Мисливці разом з представниками Каховського лісового господарства ведуть щоденний моніторинг за клінічним станом диких тварин та птиці на території Каховського району», - запевнив начальник відомства.

За словами орнітологів, подібні випадки локальної смерті граків не несуть жодних загроз для їхньої популяції. Вони нагадують, що цих птахів в Україні розвелось занадто багато і вони виживають інших своїх «сородичів» - приміром, сірих ворон. «Головне, щоб цей ланцюжок отруєнь не поширювався далі, на інших птахів та звірів. Це єдина загроза, яка може виникнути в результаті смерті граків», - підкреслює орнітологиня Ніна Сергієнко.

Проте, як запевняють в Держпродспоживслужбі, підстав для таких загроз у Каховському районі нема.

Олег БАТУРІН.

Теги: граки
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости