9 травня суд у справі Катерини Гандзюк дослідив відео слідчого експерименту зі свідком Сергієм Брагою. Він та Павло Пилипенко, за даними слідства, чули розмову вже засудженого за напад на жінку організатора групи виконавців Сергія Торбіна й обвинуваченого Олексія Левіна. Мангер фігурував у тій розмові як особа, що замовляла напад.
Про це йдеться в матеріалі видання Watchers.

«7 липня я приїхав до приймальні [депутата] Миколи Паламарчука і до Ігоря Павловського (його помічник – МОСТ). Там були я, Пилипенко, Сергій Торбін, Дмитро Семен (один з керівників херсонської обласної організації політичної партії «Правий Сектор»). Говорили про муніципальну варту з охорони громадського порядку у Херсоні. У цього формування було б дуже багато повноважень. Хвилин через 15 зʼявляється у прийомній Левін. Він вислухав про цю муніципальну варту. Казав, що Гандзюк треба люструвати: зеленкою або фекаліями. Він більше до Торбіна це казав. Павловський засміявся на це. Потім Левін сказав: «Зберіть людей, ми профінансуємо це з Миколаєвичем (Мангером – МОСТ)». Ми з Пилипенком цю розмову всерйоз не сприйняли і вийшли. Левін з Торбіним вийшли потім обговорювати цю справу далі», — розповів свідок.
Нагадаємо, Ігор Павловський був помічником Миколи Паламарчука. У справі нападу на Катерину він — один з ключових свідків. У суді казав, що йому погрожували, аби не свідчив проти Мангера. «Вона [Катерина] писала всякі гадості на Миколаєвича, що вирубує ліс. І Левін або Мангер сказали, треба закрити їй рот», — говорив Павловський у суді у жовтні 2020 року.
“23 липня ми приїхали з Пилипенком до Павловського на прийомну, але його не було. Біля будівлі стояло авто Торбіна. І Пилипенко сказав: давай зайдемо в офіс до Торбіна поки немає Павловського. Коли ми піднялися туди, на другий поверх, підійшли до дверей, то зрозуміли, що Торбін знаходиться там не сам. Ми стояли, а потім почули, що там відбувається розмова Левіна і Торбіна. Почули розмову, що Левін ставив питання Торбіну: «Коли виконаєте заказ?». А потім казав: «Миколаєвич хвилюється і може відмінити заказ». Торбін казав: «Заспокойся», — розповів Брага під час слідчого експерименту, який переглядав суд.
Після цього вони з Пилипенком спустились вниз і пили каву. Потім, за словами Браги, вийшов Левін.
«Досить часто ми бували у приймальні Павловського. Одного разу, коли Торбіна вже затримали після нападу на Гандзюк, зʼявився адвокат до приймальні Павловського і пояснив, що він — безкоштовний адвокат. Павловський йому запропонував захищати Торбіна за гроші в подальшому. Через деякий час Павловському привіз гроші Левін для цього. Павловський казав, що не вірить у причетність Торбіна. Одного разу ми зайшли з Пилипенком до Павловського, і Павловський ставив нам питання про те, хто замовив Гандзюк. Ми казали, що звідки ми це можемо знати. І він пошепки сказав: «Лисий» і назвав прізвище Мангер. Це було у 2018 році, після арешту Торбіна», — казав свідок під час слідчої дії.
Крім цього, на суді переглянули протокол огляду телефона Левіна. Адвокатка родини загиблої Анна Калинчук звернула увагу, що в телефоні знайшли фото аркуша паперу з детальною інформацією про Гандзюк – рід занять, номер телефону та адреса.

«Це спростовує тезу Левіна про те, що він нібито ніколи не знав Катерину. Він здійснював пошук інформації щодо неї», — додала вона.
Прокурор Олександр Сафарян назвав телефон Левіна важливим доказом, адже у ньому є підтвердження знайомства і спілкування обвинувачених, у тому числі спільні фото, у період до нападу на неї.
«Цей доказ також підтверджує, що Катериною цікавились як до вчинення нападу, так і після нього», — зауважив держобвинувач.
З іншого боку, захист колишнього голови Херсонської облради Владислава Мангера та його помічника Олексія Левіна спростував показання Браги.

Адвокат Мангера Дмитро Ільченко заявив, що під час слідчого експерименту, переглянутого в суді, не проводилося відтворення обставин або перевірка можливостей.
За його словами, показання Браги — це показання з чужих слів, адже свідок чув голоси за дверима. Мангер додав, що Брага під час допиту в суді казав – він не чув, щоб Мангер згадував прізвище Гандзюк.
Адвокат Левіна Сергій Севастьянов наголосив, що його підзахисний був лише свідком розмови про напад. За його словами, Левін не знав Брагу, а лише побачився з ним на згаданій зустрічі на початку липня. Того ж дня він вперше дізнався і про Гандзюк.
Крім цього, захист спробував спростувати телефон Левіна як доказ. Адвокат Ільченко сказав, що наявність спільних фото Левіна та Мангера й знімок партійного квитка Левіна – недопустимий доказ.
Сергій Севастьянов переконував, що в телефоні є лише дві смс, які свідчать про те, що Торбін телефонував Левіну. Він зазначив – телефон отримано незаконно і без ухвали суду.
З іншого боку, прокурор Сафарян звернув увагу, що під час отримання доступу до вмісту телефона жодних порушень не було.
«Проведення огляду телефона в обхід логічного захисту відбувається не в порядку НСРД (негласні слідчі (розшукові) дії — МОТС), і не вимагає ухвали, адже поводиться, як експертиза. Це був гласний доступ до інформації, яка міститься у телефоні. Експерти обійшли логічний захист, і в обхід пароля завантажили інформацію на диски та відновили видалену інформацію. У нас є оригінал інформації з телефона», — сказав він в суді.

Сам Левін під час засідання переконував суддів, що не цікавився Катериною.
«Ніякої інформації в телефоні про те, що я цікавився Катериною, немає. Після того злочину заходити в інтернет і читати херсонські новини, ну, так усі робили», — пояснив він.
Після цього суд оголосив перерву в засіданні до 6 червня.
Нагадаємо, у липні 2018 року Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою, що спричинило 40% опіків шкіри. Її транспортували до Києва, де зробили понад 10 операцій.
96 днів Катерина Гандзюк боролася за своє життя, але 4 листопада 2018 року вона померла.
26 червня 2023 року Дніпровський районний суд міста Києва ухвалив рішення про вирок Владиславу Мангер та Олексію Левіну. Вони отримали по 10 років позбавлення волі по справі про смертельний напад на активістку.