Олексій Левін, який є обвинуваченим у справі про смертельний напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, продовжив нападки на юриста Масі Найєма.
Про минулий такий випадок видання МОСТ повідомляло раніше. Теперішній випадок та інші деталі нещодавніх засідань по справі Гандзюк описав проєкт “Watchers”.
Левін продовжив свої нападки на Масі Найєма під час судового засідання 21 жовтня. Він скаржився, що Найєм нібито сказав, що рішення суду по даній справі вже є.
“Я просив його прибрати телефон, але він далі став це робити. Він підійшов до мене сказати, що у мене в цьому суді вже є вирок. Ось ця чепуха лиса не знає, що мене не налякати вироком. Я його не боявся, я знав, що у мене цей вирок є. І мене це налякало, що суд перебуває під впливом таких відморозків. Це чистий відморозок. Ми це записали і коли прийде адвокат, будемо думати, що з цим робити”, – сказав Олексій Левін.
Але “Watchers” та інші свідки перепалки не чули таких висловлювань з боку Масі Найєма. Аудіозапис Левін також не надав.
Ще Олексій Левін назвав “бандою відморозків” активістів та друзів Катерини Гандзюк. Він намагався їх дискредитувати нібито наявністю проросійських поглядів.
Аргументація Левіна зводилась до нібито великої кількості колаборантів у Херсоні. Він стверджував, що буцімто оточення Гандзюк погодилось на співпрацю з росіянами.
Олексій Левін показував роздруковані фото колаборанта Сальдо у Кремлі, стверджуючи, що Катерина Гандзюк також з ним колись фотографувалася.
І це, за логікою Левіна, свідчить про дружбу між Катериною Гандзюк та Володимиром Сальдо. Подібні закиди раніше були неодноразово спростовані.
Крім цього, адвокати Олексія Левіна намагались зірвати засідання 20 жовтня просто не прийшовши на нього.
Захисник Сергій Севастьянов повідомив суд, що терміново виїхав до Харкова. Левін пояснив це викликом, бо Севастьянов нібито служить у “певних структурах”.
Адвокат Максим Стригун сказав секретарці судді телефоном, що перебуває поза межами Києва. А Ігор Мокін не з’явився до суду без поважних причин.
Суддя запропонувала залучити на одне засідання для Олексія Левіна адвоката із Центру безоплатної правової допомоги.
Левін заперечував, заявивши, що вже має адвокатів, які на його думку з поважних причин не прибули в суд.
Новий захисник іншого обвинуваченого (Владислава Мангера) – Микола Замковенко – теж категорично заперечив пропозицію судді.
З перших хвилин у процесі Замковенко продемонстрував своє негативне ставлення до присутніх представників ЗМІ та вільних слухачів.
На переконання адвоката Мангера, призначення Олексію Левіну іншого адвоката нібито порушує його право захист. Оскільки в Левіна вже є три адвокати за договором.
Зрештою суд все ж призначив Левіну адвоката із Центру безоплатної правової допомоги, але лише для окремої процесуальної дії.
Через 2 години він (Валентин Косинський) прибув у суд. Але Олексій Левін відмовився від призначеного адвоката.
“Під час спілкування ми не узгодили правову позицію із моїм підзахисним. Клієнт не бажає, щоб я представляв його інтереси у даному провадженню і ми не можемо знайти правову позицію. Я вважаю, що суд має прийняти цю відмову”, – наголосив Косинський.
Суд не прийняв відмову Левіна від призначеного захисника, вважаючи це зловживанням правом на захист.
І оголосив перерву до 21 жовтня, щоб дати адвокату Валентину Косинському час на ознайомлення з матеріалами.
Але 21 жовтня до суду все ж прибув один з трьох адвокатів Олексія Левіна за договором – Максим Стригун.
Прокурор Олександр Сафарян подав клопотання щодо продовження тримання під вартою Владислава Мангера та Олексія Левіна.
“У нас ризики щодо обвинувачених не зменшились. Свідки повідомляли органу досудового розслідування, що на них здійснюється тиск. Свідки Павло Пилипенко, Сергій Брага та Ігор Павловський підтверджували, що на них здійснюється тиск. А Ігор Павловський заявляв, що Левін пропонував йому 20 тисяч доларів за відмову ним від свідчень”, – заявив прокурор.
За словами Сафаряна, безпосередньо Левін погрожував Пилипенку та Бразі. Факт погроз підтвердив і свідок у справі Сергій Торбін.
Мангер у свою чергу заперечив причетність до інкримінованого злочину. На підтвердження цього він сказав, що нібито ніколи не промовляв імені “Катя Гандзюк”.
Новий адвокат Владислава Мангера клопотав перед судом про запобіжний захід, який не пов’язаний із триманням під вартою.
Микола Замковенко назвав Мангера “державно-творчим діячем”, припустивши, що справа Катерини Гандзюк нібито заполітизована.
“Тримання під вартою є виключним запобіжним заходом. І то: у разі, якщо прокурор доведе наявність ризиків. Я впевнений, що прокурор примусив свідків дати такі покази (про погрози)”, – переконував Замковенко, проте аргументів та доказів на користь свого припущення не навів.
Колишній голова Херсонської облради просив суд відпустити його з-під варти, оскільки йому страшно в СІЗО.
“Я вже в СІЗО багато часу перебуваю, я вже надивився там всього. Є і страшні персоналії. Я ворогу такого не побажаю. Навіщо я 50 років чесно працював?
І отримував тільки заохочення, навіщо це було робити?
Якщо мене на рівні з простими злочинцями тримають у СІЗО”, — скаржився Владислав Мангер.
Олексій Левін говорив про те, що йому не вистачає соціальних зв’язків. Він скаржився судді Іваніній, що міг вже “зробити дітей” за той час, який провів в СІЗО.
Підсудний, виступаючи, звернувся до судді з прямими словами: “якщо є можливість – давайте відпускайте мене”.
Адвокат Стригун також просив відпустити Левіна. Адже, на його переконання, останнього тримають під вартою вже “більше розумних строків”.
Втім, суд залишив обох обвинувачених під вартою на плюс два місяці. Наступне засідання суду пройде 11 листопада. На ньому продовжать допит свідків захисту.