Співробітників музеїв з Херсонщини запрошують на тренінг «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій»


11 июня 2018 года.

Український центр розвитку музейної справи оголошує про початок конкурсного відбору учасників тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій».

Українські музейники намагаються старанно виконувати свої базові функції: збереження, дослідження та презентації національної спадщини. Утім чи повною мірою усвідомлюється та реалізується потенціал музейних інституцій в сьогоднішньому мінливому світі, у часи зміни суспільної ролі самих музеїв? Наскільки ефективно використовується потенціал музейних колекцій, які загалом здатні «говорити» з відвідувачами фактично на будь-які актуальні теми, створювати умови для взаємодії з історичною пам'яттю та особистими спогадами, бути поживою для діалогу про світоглядні цінності на основі всебічного аналізу минулого? Наскільки простір переважної більшості музеїв країни є насправді відкритим та безпечним майданчиком для суспільного діалогу?

Ці та інші питання, які стосуються існування сучасного музею у процесах взаємодії і співтворчості з відвідувачем, стануть предметом комплексного дослідження в межах тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій».

Програма буде реалізована протягом червня - листопада 2018 року та включатиме теоретичний і практичний блоки.

Під час 5-денної теоретичної сесії (3-7 липня 2018 року) учасники тренінгу спільно із провідними українськими та німецькими фахівцями досліджуватимуть феномен сучасного музею, його місце та роль у суспільстві як інституції пам'яті, потенціал до розвитку та налагодження ефективної взаємодії з громадою. Акцент буде зроблений на актуальних питаннях інтерпретації колекцій, сучасних методах та форматах роботи, особливостях застосування учасницьких практик, нових формах музейної комунікації тощо.

В межах практичної частини учасники отримають можливість здобути міні-грант для реалізації власного проекту по темі навчання. Допомогу в реалізації експериментальних проектів надаватимуть досвідчені фасилітатори та музейні експерти.

До участі в тренінговій програмі у 2018 році запрошуються працівники музеїв Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Вимоги до кандидатів:

• Кандидати на участь у курсі мають працювати у штаті музею Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської або Херсонської області;

• Кандидати мають звільнити свій час від робочих та інших обов'язків на період проходження курсу;

• Кандидати мають висловити готовність активно транслювати набуті знання та досвід серед колег на місцевому рівні як фахівці-практики чи тренери;

• Від одного музею можуть бути подано декілька заявок. Кожен кандидат матиме рівні шанси та можливості.

Як подати заявку на участь в тренінговій програмі:

Для участі в конкурсі потрібно заповнити онлайн-анкету до 18:00 21 червня 2018 року.

Програма є логічним продовженням тренінгу «Культ чи культура. Розвиток учасницьких практик в музеї», що проходила у Харкові 2016 року для музейників Харківської та Запорізької областей.

Тренінгова програма реалізується Українським центром розвитку музейної справи (Київ) у співпраці Goethe-Institut в Україні. Проект здійснюється за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Українського інституту національної пам'яті.

Контактна інформація:

ГО «Український центр розвитку музейної справи», +38067 408 25 92, cct@promuseum.org

 

Теги: музей
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости