Спалах АЧС підозрюють у одному із господарств Херсонщини - власник не дає перевірити

Спалах АЧС підозрюють у одному із господарств Херсонщини - власник не дає перевірити
24 июля 2020 года.

Було 350 свиней, залишилось - 10.

"340 за три місяці з'їла родина", - так говорить телефоном власник господарства "Гейко", що у Любимівці Каховського району, який не допускає до перевірки інспекторів Держпродспоживслужби та ветеринарної медицини. Фахівці мають відібрати проби крові у 10% поголів'я, щоб визначити, чи не інфіковані вони африканською чумою свиней. Чи змогла із сьомої спроби комісія потрапити на територію господарства, знає Суспільне.

Селище міського типу Любимівка, господарство Гейко, представники держпродспоживслужби за останні 10 днів сюди приїздять всьоме, та обстежити господарство їм не вдається, господар не надає доступ - говорить начальник Каховського районного управління Іван Місюра.

Сьогодні фахівці теж стукають у хвіртку - не відчиняють. Іван Місюра телефонує господареві. Той заперечує недопуск до поголів'я. Говорить, йому зараз не зручно приїжджати, а про перевірку йому не повідомили.

"На жаль власники свиней відмовились виконувати законні вимоги. На території Любимівки розміщена ферма по утриманню свиней і де, на момент реєстрації спалаху, було зареєстровано 350 свиней. Ми тут перебуваєм. На виконання рішення було видано наказ щодо проведення позапланового інспектування , але на жаль власник ферми не допускає держінспекторів для проведення інспектування, щоб обстежити клінічний стан тварин", - розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дежпродспожив служби в області Віталій Боярський

На разі до поліції написано 15 заяв щодо власників свиней, які не виконують ветеринарних вимог. Цього разу Іван Місюра теж викликає поліцію. Це сьома заява по цьому господарству.

Суспільне звернулось за коментарем до Каховського відділу поліції.

"Слідчим відділом 14.07. 2020 року до єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості за ст. 251 ККУ, а саме - порушення ветеринарних вимог. Санкція статті передбачає до 3-х років позбавлення волі. На теперішній час досудове розслідування здійснює Каховський відділ поліції, слідчий підрозділ. У рамках кримінального провадження витребувані у фізичних осіб - підприємців документи, що підтверджують їх повноваження по вирощуванню даних різновидів тварин. Також проводяться допити як власників підприємства, так і осіб, які працюють там", - розповів виконувач обов'язків начальника слідчого відділу Каховського відділу поліції Данило Добродій.

Данило Добродій говорить, що оскільки 251 стаття передбачає позбавлення волі, то досудове розслідування може тривати до півтора року. Втім запевняє, що у цьому випадку воно буде проведене швидше.

"Я можу вас запевнити, що не буде півтора року, тому що подія є резонансною вик. Вона викликала суспільний резонанс, тому строки будуть найбільш зменшені".

Перший заступник голови Любимівської селищної ради Іван Сілін говорить, що з представниками господарств проводили бесіди.

"Я не маю право зайти в домовлодіння , як Держпродспоживслужба так і ми, згідно з законодавством, не маємо права туди заходити. До двору ми підходимо спільно з працівниками ДПСС але на територію ні. Вони посилаються на карантинні обмеження , пока не закінчиться карантин нас не пустять".

Карантинні блок пости, які діяли з 20 по 30 травня, зняли, хоча таких рекомендацій від Держпродспоживслужби не було, сказав Віталій Боярський. У квітні у Каховському районі були зафіксовані випадки африканської чуми свиней. Перевірки господарств тривають до сьогодні.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости