Соціальна підтримка підприємців: відстрочення податкового боргу, меншого за 6800 гривень


10 февраля

Відстрочити податковий борг можуть платники податків - фізичні особи, у тому числі самозайняті особи, які на 01.12.2020 мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/відстроченням) не більше 6800 гривень.

Для того, щоб відстрочити податковий борг, платник податків має звернутись із заявою довільної форми до податкової інспекції за місцем обліку. Заяву можна подати як у паперовому, так і в електронному вигляді - через приватну частину Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua/).

Відстрочення податкового боргу буде здійснюватися без укладання окремого договору із платником податків. Тобто, жодних додаткових документів подавати не потрібно.
Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням.

У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до 29 грудня 2021 року штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

Якщо платник податків достроково сплатив відстрочений податковий борг, то він повідомляє про це податкову інспекцію шляхом надсилання листа у довільній формі.

У випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами Податкового кодексу України

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости