Собак у Каховці знов збираються "повісити" на депутата

Собак у Каховці знов збираються
7 апреля

Наближена до народного обранця громадська організація виграла тендер на стерилізацію безпритульних тварин.

Переможцем відкритих торгів на закупівлю послуги з відлову і стерилізації безпритульних собак у Каховці стала місцева ГО "Таврійське товариство захисту тварин". Її керівником і співзасновником є депутат міськради від "Батьківщини", підприємець Олександр Тернавський.

Загалом на міську програму регулювання чисельності безпритульних тварин у бюджеті громади в 2021 році передбачили 200 тис. грн.

- Раніше ця програма у нас уже діяла. Винятком став лише 2020 рік, коли гроші на неї не виділялись і взагалі нічого по ній не робилось, - сказав перший заступник міського голови Каховки Руслан Романенко.

В оголошеному виконкомом міськради тендері взяли участь 3 учасника - відома в Україні харківська ГО "Зооконтроль", яка у 2017-2018 роках була одним із ініціаторів впровадження програми регулювання чисельності тварин у Каховці, підприємиця з Нової Каховки і "Таврійське товариство захисту тварин".

Останнє запропонувало найнижчу ціну за свої послуги - 111,2 тис. грн. Організація зобов'язується відловити, стерилізувати, вакцинувати, обробити та відпустити протягом року 125 собак, витративши на кожну з них по 890 грн. Електронна система закупівель "Прозорро" визначила цю вартість як аномально низьку, відповідно до вимог Закону "Про публічні закупівлі". Тож голові правління громадської організації Олександру Тернавському довелося виправдовуватись. Мовляв, запропонована ним ціна є аномально низькою "через те, що всі послуги організація надаватиме особисто", а всі супутні витрати їй "вдається мінімізувати".

До речі, у 2019 році ті самі послуги "Таврійське товариство захисту тварин" надавало Каховській громаді за значно вищими розцінками: по 1500 грн за кожну собаку.

Сам депутат Олександр Тернавський довгий час вважався опозиційним до керівництва міста. Однак після того, як міськрада погодилась за допомогою очолюваної ним організації фінансувати з місцевого бюджету вирішення проблеми безпритульних собак, від його "опозиційності" не залишилось і сліду.

Ще більшої актуальності це набуло зараз, коли при владі опинились соратники Тернавського по партії. Адже відповідальним за комунальну сферу (і ту ж проблему з тваринами) є перший заступник міського голови Руслан Романенко. Який, за офіційною інформацією "Батьківщини", досі очолює міський осередок цієї політичної сили.

Олег БАТУРІН.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости