Швейцарія видасть Дениса Пащенка Україні, якщо будуть гарантії, що його не повезуть у Херсон

Швейцарія видасть Дениса Пащенка Україні, якщо будуть гарантії, що його не  повезуть у Херсон
11 ноября 2019 года.

Екстрадиція Дениса Пащенка в Україну буде можливою за умов, що українська влада надасть гарантії того, що українця буде поміщено під варту у в'язниці, яка знаходитиметься не далі аніж 200 кілометрів від Києва, аби не бути наближеним до міста Херсон з огляду на гарантію того, що його життя перебуватиме у безпеці. 

Про це пише періодичне видання Швейцарії Neue Zurcher Zeitung у статті «Український політичний активіст чи просто правопорушник?».

У підзаголовку повідомляється, що у Швейцарії перебуває під вартою неназваний українець, який стверджує, що його брата і побратима було вбито у ході політичної боротьби з корупцією в Україні.

Він боїться, що щось подібне може статися з ним самим, тому бореться проти екстрадиції його в Україну.

Тим часом Федеральний суд Швейцарії відкинув його оскарження. Газета повідомляє, що українцю інкримінують викрадення українського політика на Домініканській республіці, а також спроби здирництва з використанням тортур. Втім, сам затриманий стверджує, що все відбулось навпаки.

Далі цюрихське видання подає деталі, що цього українця було заарештовано 2018 року за міжнародним ордером на арешт, коли він прибув до Швейцарії у середині грудня. Саме відтоді ця особа намагається оскаржити екстрадицію в Україну. Українець, якому загрожує екстрадиція, стверджує, що все насправді є діаметрально протилежним. За його словами, він не є ані у чому винуватим, а навпаки постає жертвою, якій погрожують розправою з причини його боротьби проти корупції.

Швейцарське видання пише, що затриманий українець також повідомив, що він разом з братом нібито заснував антикорупційний центр в Україні.

Neue Zurcher Zeitung пише, що українець, який бореться з екстрадицією в Україну, за його словами, намагався викрити корумпованість колишнього мера південноукраїнського міста Херсон, яке, як вказує газета, відзначається особливим рівнем корупції. Він, за його словами, оприлюднив на інтернеті випадки корупції за участі колишнього мера, за що його було викрадено і піддано тортурам. Цюрихське видання втім зазначає, що до компетенції швейцарського суду не входить розгляд фактів і рівень провини, бо ж визначення того, чи затриманий є, за його власними словами, жертвою, а чи ж правопорушником, має встановити розгляд його справи.

На додаток, було підтверджено, що брата затриманого у Швейцарії українця було вбито пострілом у голову, але на підставах цих фактів неможливо встановити чи він був антикорупційним активістом, і що його вбивство було вчинено саме з політичних мотивів. Відтак, як зазначає цюрихський часопис, Федеральний суд відхилив оскарження українця проти екстрадиції в Україну.

Насамкінець газета додає, що затриманий у Швейцарії українець також подав клопотання про надання притулку одразу після арешту, проте це клопотання було відкинуто.

Нагадаємо, що Пащенка підозрюють у викраденні Володимира Сальда. Подробиці цієї справи за посиланням

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости