Учора, 16 березня, під час прес-конференції заступника голови обласної ради Василя Зеленчука щодо охорони водних живих біоресурсів Дніпра Зеленчук запропонував ввести мораторій на промисловий вилови риби строком на 3-5 років, аби відновити запаси та розібратися з браконьєрами.
Реагуючи на таку ініціативу, директор Херсонської гідробіологічної станція НАН України Сергій Овечко заявив, що з наукової точки зору заборона не матиме значного ефекту в плані відновлення біоресурсів.
«Ситуація наразі критична. Водойми сильно замулені. Наш Дніпро потихеньку перетворюється на болото, – вважає Сергій Овечко. – Роль риби в цій ситуації дуже важлива, адже вона є кінцевим споживачем органічних речовин, які виробляються у водних екосистемах. Тобто речовини виробляються, а їх споживачів – немає. Це відбувається через велике навантаження. Я знаю чимало промисловиків, які допомагають відновлювати запаси. Але закриттям промислу відновити запаси майже неможливо. Система самостійно не відновиться. Потрібна програма державної меліорації. В НАН розробили таку програму з виведення чужих рослиноядних видів риб і повернення аборигенних видів: товстолобик, білий амур, короп».