Що ховається у деклараціях головних «завгоспів» Херсонщини

Що ховається у деклараціях головних «завгоспів» Херсонщини
28 июня 2016 года.

Херсонські активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем" розпочали моніторинг діяльності органів влади у сфері житлово-комунального господарства. Спершу було проаналізовано майнові статки чиновників. Об'єктами аналізу стали Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонська обласна рада та Херсонська міська рада. Загалом проаналізовано декларацій за 2015 рік.

Хто стежить за комунальною сферою в області

Ключовими організаціями реалізації політики в сфері житлово-комунального господарства у Херсонській області є Херсонська обладержадміністрація та її структурні підрозділи: Департаменти житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, управління містобудування та архітектури та капітального будівництва.

Серед перерахованих найбагатшим в облдержадміністрації є начальник управління містобудування та архітектури Григорій Ходін, який за 2015 рік разом із родиною заробив трохи більше ніж 1,5 млн грн. Більша частина доходів - від провадження підприємницької діяльності родини Ходіна. Його заробітна плата склала 65498,51 грн.

За ним слідує директор Департаменту ЖКГ, в.о.заступника губернатора з питань житлово-комунального господарства, будівництва, транспорту та інфраструктури Олександр Адамчик. У 2015 році він разом із родиною задекларував 641,580 тисяч гривень.

Третє місце за офіційними статками займає губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв. У 2015 році його доходи склали 78,472 тисячі гривень. Причому все це - офіційна заробітна плата Гордєєва ще як народного депутата. Окрім того, 22 960 грн Гордєєв витратив на погашення кредиту та відсотків.

Найменший доход за 2015 рік у начальника управління капітального будівництва ХОДА Сергія Рудченка. Його сукупний доход із родиною склав 65,402 тисячі гривень. 13410 гривень, задекларовані членами сім'ї Рудченка - допомога при народженнні дитини.

Щодо нерухомого майна та авто, то знову на першому місці в умовному рейтингу - начальник управління містобудування та архітектури Григорій Ходін. У його родини дві земельні ділянки - 0,0872 га та 1,99 га, три квартири - 175,70 кв.м., 139,9 кв.м. та 56 кв.м. та будинок 139,9 кв.м. Задекларував начальник також два автомобілі.

Земельну ділянку площею 2,5 га задекларував голова Херсонської ОДА. Також у його власності знаходиться 1/2 частини будинка площею 75,4 кв.м., 1 легковий автомобіль та водний транспорт.

Народна влада області


З обласної ради вдалось опрацювати декларації вищого керівництва, які наявні у вільному доступі на офіційному сайті Херсонської обласної ради. Не вдалось отримати декларацію голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, тарифної політики та взаємодії з підприємствами енергетичної галузі Владислава мангера, лідера обласної ячейки партії "Батьківщина".

Найзаможнішим серед керівництва області є заступник голови обласної ради Віталій Булюк, який разом із родиною у 2015 році задекларував 2 млн 27 тисяч гривень. Заробітна плата самого Булюка, при цьому склала 68,104 тисячі гривень. 8,5 тисяч - дохід від викладацької діяльності у Херсонському національному технічному університеті. 1 млн 950 тисяч 423 гривні - дохід від підприємницької діяльності дружини Віталія Булюка.

Родині заступника облради також належить 9 значних за площею земельних ділянок, 6 великих житлових будинки та квартира. У розділ інше нерухоме майно внесено 17 позицій площею від 43,9 до 1057, 4 кв.м.

Голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов у 2015 році задекларував 403, 182 тисячі гривень. Заробітна плата становила 73,182 тисячі гривень. 330 тисяч - дохід від відчуження нерухомого майна. У власності родини Путілова також земельна ділянка площею 527 га, житловий будинок площею 361 кв.м. та три квартири. Також в декларацію внесено два легкових авто та два плавзасоби. На утримання майна Путілов витратив 6140 гривень. Окрім того, голова обласної ради гасив 9 тисяч кредиту у 2015 році.

161, 256 тисяч гривень разом зі своєю родиною задекларував заступник голови обласної ради Василь Зеленчук. У декларації ще одного заступника - Оксани Рукавішнікової зазначена скромна порівняно із іншими сума у 94,322 тисячі гривень.

Комунальники міста

У Херсоні експертами руху "під контролем" було перевірено доходи міського голови, секретаря міської ради, профільного заступника, начальників профільних управлінь. Декларації керівників постійної комісії з питань житлово комунального  господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури експертам отримати не вдалося.

Рейтинг доходів відкриває секретар міської ради Олена Урсуленко, родинні статки якої за 2015 рік становлять 12 мільйонів 231 тисяча 306 гривень. Заробітна плата Олени Борисівни при цьому склала 7,6 тисяч гривень. 700 тисяч гривень від загального доходу родини Урсуленко становили дивіденди, 134,476 тисяч - дохід від передачі в оренду нерухомого майна. Більш ніж 11 млн - дохід від провадження підприємницької діяльності.

Окрім того, задекларовано 17 великих земельних ділянок, та 4 одиниці в розділі "Інше нерухоме майно". У власності родини перебуває 13 легкових та 24 вантажних автомобілів.

В державний банк "Укрексімбанк" Олена Урсуленко поклала у 2015 році 38,382 тисячі гривень. Як співвласник, секретар міськради має вклади в статутний капітал трьох компаній: ТОВ "ОСА-2" 140 гривень, ТОВ "Avera" -1985 гривень, ТОВ "Торговий дім "ОСА" - 5550 гривень.

Заступник херсонського міського голови з питань житлово-комунального господарства Інна Трибух разом із родиною у 2015 році задекларувала 279,454 тисячі гривень. У власності родини також дві земельні ділянки, два житлових будинки площею 81,9 та 69 кв.м. та квартира площею 48 кв.м., а також легковий автомобіль.

265,310 тисяч гривень задекларував мер Херсона Володимир Миколаєнко. У власності родини 3 земельні ділянки та дві квартири площею 42 та 48 кв.м.

193,179 тисяч гривень спільно з родиною задекларував начальник управління комунальної власності Мкртич Мкртчян. А директор Департаменту ЖКХ Херсонської міської ради Віктор Трамбовецький вніс до декларації трохи більше ніж 130 тисяч гривень.

До профільних структур житлово-комунальної сфери також належать Департамент містобудування та землекористування та управління капітального будівництва.

Михайло Жаров, начальник департаменту містобудування та землекористування задекларував 97,214 тисяч гривень, тоді як начальник УКСу разом із родиною - 116,390 тисяч гривень.

Наостанок Рух "Під контролем" хотів би нагадати можновладцям, що недостовірні відомості в деклараціях є підставою для притягнення до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності відповідно до закону про запобігання корупції.

 

Сергій Нікітенко

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости