Представники програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати й ефективність» (DOBRE) взяли участь у засіданні робочої групи з питань реалізації програми в об’єднаних територіальних громадах області. Робоча група була утворена для поліпшення інформаційної та комунікаційної співпраці між Херсонською облдержадміністрацією та програмою в об’єднаних територіальних громадах.
Співробітництво між Херсонською ОДА та програмою USAID DOBRE розпочалося під час інвестиційного форуму «Таврійські Горизонти» у 2016 році, коли був підписаний відповідний меморандум. «Ми зацікавлені у співпраці з програмою DOBRE і сьогодні вже бачимо її результати: п’ять громад успішно втілюють свої проекти, ще п’ять нещодавно стали її партнерами. Це позитивна динаміка», – зазначив директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій.
Нещодавно для участі в програмі USAID DOBRE були відібрані ще 5 об’єднаних громад Херсонської області: Високопільська, Новорайська, Станіславська, Великокопанівська та Тавричанська. Беррі Рід, директор програми USAID DOBRE, привітав новообрані громади з перемогою в конкурсному відборі.
«Деякі громади-партнери програми знаходяться в одному районі, проте вони будуть не конкурувати, а співпрацювати. Ми щасливі, що можемо допомогти цим громадам стати успішними. Протягом наступних двох із половиною років ми сподіваємось на тісну співпрацю та допомогу з боку облдержадміністації», – наголосив Беррі Рід.
Про результати та плани реалізації програми у партнерських громадах розповів регіональний менеджер програми USAID DOBRE Андрій Нагорний.
«Наша команда докладає всіх зусиль для того, щоб запропонувати громадам-партнерам максимум ресурсів та можливостей для їхнього розвитку», – зауважив пан Андрій.
Також він нагадав, що програма DOBRE працює в 4 основних напрямках: стратегічне планування, місцевий економічний розвиток, покращення якості послуг та залучення громадян до прийняття рішень у громаді. Програма надає громадам-партнерам експертну та технічну допомогу, а також фінансову підтримку для реалізації їхніх проектів.
Учасники робочої групи вирішили збиратись регулярно, щоб разом відкоригувати окремі напрямки впровадження програми USAID DOBRE та досягти максимального результату від співпраці.