СБУ знешкодила агентів РФ, які планували теракти в південних областях України


23 марта 2017 года.

Українські діючі військові та колишні військовослужбовці за кураторством Російської Федерації планували здійснити диверсії та теракти на Півдні. Про це на брифінгу в середу заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

"Нами було проведено операцію зі знешкодження мережі спецслужб РФ, яка діяла в східних і південних регіонах. До цього було причетне головне управління розвідки РФ. Ця резентурна мережа, яка створена з діючих і колишніх військовослужбовців отримала завдання на проникнення до стратегічних об'єктів, на військові об'єкти та збір закритої інформації щодо дислокації та переміщення українських військових", - сказав він.

"Друге завдання - було підготовка до терактів щодо громадян України в Південних областях", - зазначив Ткачук.

Також генерал-майор контррозвідки СБУ Сергій Левченко зауважив, що керівником групи була завербована одеситка. "Керівником був агент-жінка, яка брала участь на Куликовому полі в Одесі. В Криму вона пройшла навчання ГРУ РФ. Також з нею працював агент, який займався підбором діючих і колишніх військовослужбовців, які мали широкі зв'язки", - зазначив він.

"Дані збиралися на Півдні України, але також їх було помічено в зоні АТО. Передача інформації була здійснена через мережу інтернет, а потім стиралися", - додав він.
Левченко зауважив, що 9 осіб групи були затримані в Одесі 19 березня.

"Під час передачі важливої документації було здійснено затримання всіх діючих членів групи в місті Одесі", - додав він. Стосовно затриманих тривають слідчі дії, чотирьом вже судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм інкримінують державну зраду та незаконне поводження зі зброєю.

Теги: СБУ
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости