Служба безпеки України завершила розслідування проти директора однієї з фірм мера Херсона Ігоря Колихаєва.
Про це повідомляється на сайті Офісу Генерального прокурора.
Підслідного звати Петро Ляшко. Йому інкримінували пособництво державі-агресору та колабораціонізм. Ляшко є очільником фермерського господарства “Юкос і К”, яким володіє батько Колихаєва.
За інформацією слідства, у липні 2022 року Петро Ляшко за угодою передав майнові права і майно “Юкос і К” російському ТОВ “Аграріан” (Воронеж).
Його директором і власником є українець Альберт Резця. Після початку повномасштабного вторгнення Росії його призначили фактичним керівником тимчасової адміністрації по управлінню майном суб’єктів господарювання у окупованих Каховському, Генічеському, колишніх Іванівському, Новотроїцькому та Чаплинському районах Херсонщини.
Резця отримав цю посаду у відповідності з розпорядженням окупаційної адміністрації від 13 квітня 2022 року.
В подальшому Ляшко брав участь у реєстрації за російськими законами і інших фірм Ігоря Колихаєва. Також він увійшов у ряд засновників російських структур цих фірм – «Торгового дому “Продексім”», «Торгового дому “Горностаївський райагрохім”» та СБК “Світанок”.
“Горностаївський райагрохім” і “Світанок” Петро Ляшко ще й очолив. Далі всі перелічені фірми Колихаєва працювали в умовах окупації і за російськими законами.
У 2023 році Ляшко прийняв на відповідальне зберігання “Продексімом” 45 мільйонів 760 тисяч рублів компанії “Аграріан”.
Також минулого року він виступав від імені “Аграріан” в якості підзвітної особи, якій були видані гроші та майно на суму в майже 25 мільйонів рублів. Вони мали бути витрачені в тому числі на оплату видатків по взаємовідносинам з захопленими фірмами Ігоря Колихаєва.
Ще навесні 2023 року Петро Ляшко в якості представника “Горностаївського райагрохіму” уклав зі “Світанком” та “Аграріан” договори про надання товарних кредитів на більше 87 мільйонів рублів. За це Ляшку заочно загрожує кримінальна відповідальність.
За інформацією обласної прокуратури, на Херсонщині за пособництво державі-агресору засудили вісьмох людей, а за колабораціонізм – 96.