У листопаді 2020 рокув лкупованому Криму відбулася спроба примусового виселення «судовими приставами» бойовиків «самооборони Криму» з сімферопольського гуртожитку на вулиці Руській, 103-а.
Про це пише Телеграм-канал ARC.
Тоді це було епізодом довгограючого фарсу, який розпочався з корупційних скандалів у середовищі окупантів та продовжився наміром фейкового «міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим» відняти у «самооборони» колись видану їм «главою Криму» Сергієм Аксьоновим будівлю.
Нагадаємо, що утворена російськими спецслужбами в лютому 2014 році «кримська самооборона» була сформована як власне із «розконсервованої» агентури спецслужб, так й пересічних осіб з проросійськими настроями, зокрема й маргіналів.
Коли у березні 2014 року стало ясно, що окупація Криму не буде супроводжуватися бойовими діями, то кількість бажаючих «відмітитися» у «самообороні» зросла.
Така участь у фейковій «самообороні» тоді мала й прямі корисливі мотиви, адже її керівництво стало причетним до «націоналізації» тобто пограбування у Криму української власності.
Втім, пересічні «члени самооборони» після 2014 року отримали не частку в пограбованому, а лише «медалі» та можливість брати участь у всіляких проросійських публічних заходах, організованих окупантами.
Певним виключенням стало надання самозваним «главою Криму» Аксьоновим кімнат у згаданому «націоналізованому» гуртожитку для найбільш «активних» бойовиків «самооборони», щоб «мати їх під рукою» у Сімферополі.
Але поступово ці бойовики стали нікому не потрібні, та згаданий вище скандал 2020 року завершився нічим – через «негативний розголос» у пресі нікого з фейкових «героїв кримської весни» з гуртожитку тоді й не виселили.
Та все змінилося на початку березня 2022 року, коли військова машина окупантів зіткнулася із потребою проведення прихованої мобілізації для поповнення втрат у боях на півдні материкової України.
Тут «раптово» з’ясувалося, що бойовики «самооборони» згідні у кращому випадку взяти участь у «зборі та перевезенні» (тобто розкраданні) «гуманітарної допомоги», а підписувати «контракти» у російське військо, чи піти у «поліцію» окупантів на Херсонщині, із очевидними фатальними персональними перспективами, вони не хочуть.
Тому мешканцям сімферопольського гуртожитку з числа «самооборони» було поставлене простий ультиматум – кімнати пообіцяли зберегти виключно за тими бойовиками, які погодяться воювати проти Збройних Сил України чи українських партизан.
Примітно, що ніхто з мешканців «відомчого гуртожитку» на такі пропозиції не погодився, а найбільш розумні з них «перейшли на підпільний режим», побоюючись примусової мобілізації через «військкомат» окупантів.
У відповідь окупанти почали повне примусове виселення із вказаного гуртожитку бойовиків та їх родичів, включаючи літніх осіб та інвалідів.