Окупаційна влада заявила про наміри побудувати на лівобережжі Херсонщини рибогосподарський комплекс “Корпорація “Біосистема”.
Про це повідомив так званий губернатор Херсонської області Володимир Сальдо.
За його словами, річна виробнича потужність цього комплексу становитиме 300 тисяч тонн готової продукції.
ТОВ «Корпорація біосистема» зареєстрована в тимчасово окупованому Скадовську влітку 2024 року.
Її засновником та керівником є Олександр Тян.
Багато років він працював із підозрюваною у колабораціонізмі депутаткою Херсонської міської ради Альоною Ротовою, був директором херсонського ТОВ «ТД Ітака», яке було оператором Херсонського полігону твердих побутових відходів (міського звалище). Ця компанія входило у сферу впливу Альони Ротової.
ТОВ «ТД Ітака» було фігурантом скандальної історії із завезенням в Херсон з Черногорії забрудненого піску.
Олександр Тян був заступником прокурора Суворовського району Херсона, і в 2012 році був засуджений до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за «заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому, та зловживання службовим становищем». Покарання було призначене з трирічним випробувальним терміном.
Десь у 2021 році він зник. В місті ходили чутки, які підтверджувала Ротова, що екс-прокурор програв в карти велику суму і ховається від кредиторів в Росії.
З 12 квітня 2024 року Олександр Тян зареєстрований в РФ як індивідуальний підприємець з ІПН 950000411303 і основним видом діяльності – діяльність в області права.
Влітку 2024 року він зареєстрував у Скадовську ООО «Садко», що має займатися рибним промислом.
За словами т.в.о. голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Ігоря Клименка, руйнування греблі стало справжньою катастрофою для рибної галузі.
На водосховищі були розташовані два державні рибовідтворювальні заводи – Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді частикових риб (забезпечував щорічне вселення 13,4 млн екземплярів цінних видів риб – ред.) та виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика (2,6 млн екземплярів мальків цінних видів риб, у тому числі 1,6 млн – осетрових – ред.).