Ружена Рубльова стала народною артисткою України

Ружена Рубльова стала народною артисткою України
31 марта

До Міжнародного дня театру Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесні звання низці служителів Мельпомени з різних областей. В указі є й прізвище нашої землячки. Звання «Народна артистка України» отримала актриса Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Ружена Рубльова.

Ружені Рубльовій 53 роки, 22 з яких вона віддала служінню театру. Співає відома херсонка з самого дитинства: вже в 3 роки виступала на сцені в Асканії-Новій. Закінчила Херсонське музичне училище за спеціальністю «хормейстр» і працювала викладачем музики. Під час роботи у театрі ім. М. Куліша закінчила Херсонський державний університет. Популярність артистці принесла роль у музичній моновиставі «Світ пісень Едіт Піаф». Тепер це візитівка Ружени Рубльової. Актриса змогла передати неповторну манеру співу легендарної француженки-шансоньє. Виставу «Світ пісень Едіт Піаф» відзначено дипломом «За кращу жіночу роль» на театральному фестивалі жіночої творчості ім. М. Заньковецької (м. Ніжин, 2005 рік). З моновиставою артистка представляла Херсонський театр на багатьох фестивалях та конкурсах, зокрема, Московському міжнародному фестивалі камерних театрів і вистав малих форм «Слов'янський вінець» (2007р.) та міжнародному театральному фестивалі жіночих монодрам «Марія» в Києві (2017 рік).

Серед ролей Ружени Рубльової, які так люблять глядачі, також Міні у виставі «Хело, Доллі!», Мати-Природа в «Лісовій пісні», Юнона в «Енеїді», Родиця в «Страшній помсті», Проня Прокопівна в «За двома зайцями» і т.д. Також актриса задіяна у виставах та концертних програмах «Джаз і дівчата», «Кайдаш & Sons», «Не турбувати», «Ніч перед Різдвом», «Се Ля Ві», «Труффальдіно», «Місто щасливих людей», «Майська ніч» та інших.

У 2006 році Ружена Рубльопа перемогла в міському конкурсі «Жінка року» в номінації «Театральна зірка». Неодноразово відзначалася театральною премією «Успіх». За підтримку юних дарувань отримала диплом міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золотий лелека» (2015 рік) та диплом за унікальний талант педагога-вокаліста, високий рівень підготовки учасників всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» (2017рік). Нагороджена премією Національної спілки театральних діячів України ім. Олега Мішукова, а також почесними грамотами аж до міністерського рівня.

Артистка багато разів брала участь у гастролях театру ім. М. Куліша, як Україною, так і зарубіжжям (Португалія, Франція, Румунія, Молдова, Болгарія, Угорщина, Білорусь). Співом Ружени Рубльової зазвичай відкриваються звітні концерти Херсонської області в Києві. І це вона перемогла в конкурсі «Краща пісня про Херсон» на честь 225-ї річниці міста. Пані Ружену запрошують у журі обласних та міських вокальних конкурсів.

Останніми роками Ружена Анатоліївна показує себе ще й як талановитий хормейстер та автор музичного оформлення вистав і музичних програм театру («Рольові ігри», «Лісова пісня», «Межа або у контейнері», «Не турбувати», «Тато в кубі», «Свіччине весілля» і т.д.). Як хормейстр співпрацювала з Миколаївським театром драми та музичної комедії, Полтавським обласним музично-драматичним театром ім. М. Гоголя, Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром, Рівненським академічним музично-драматичним театром, Київським Національним театром оперети, а також із театром м. Гомель (Білорусь). Працюючи з театральним хором, Ружена Рубльова, приділяє увагу індивідуально кожному актору.

Марина САВЧЕНКО

 

Теги: рублева
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости