Підтримати

Окупаційна адміністрація Херсонської області анонсувала безкоштовне підключення до російського супутникового телемовлення “Русскій мір” для жителів захоплених регіонів Херсонщини.

До пакету “Русскій мір” входить 20 основних російських та 10 – регіональних телеканалів Херсонської, Запорізької областей, так званих “Л/ДНР” та Криму. За інформацією окупантів, пізніше доступними стануть і 9 дитячих каналів.

Підключити такий пакет жителі тимчасово окупованих територій зможуть безкоштовно.

Скріншот із телеграм-каналу окупаційної адміністрації

“Кожна херсонська родина зможе подати заявку на встановлення комплекту російського супутникового телебачення. Для населення монтаж, обладнання та перегляд пакета із майже 40 різноманітних телеканалів буде повністю безкоштовним”, – зазначається у дописі окупаційної адміністрації.

Примітно, що проект “Русскій мір” – перший, за інформацією самих окупантів, проект такого масштабу, розроблений спеціально для “чотирьох повернутих до складу Росії регіонів”. Для мешканців звільнених територій усі послуги будуть надані на безоплатній основі.

Детальніше про “Русскій мір”

Пакет з промовистою назвою, як уже йшлося вище, включає федеральні канали Росії та канали, які розпочали чи вже вели мовлення на захоплених РФ територіях. До першої групи входять Перший канал», «Росія 1», ТБ «Центр», НТВ, «Росія-Культура», «Росія 24», «Матч», «Карусель» та «ОТР» та ін. До другої – такі канали, як “Таврія”, що мовить на вкраденому з філії Суспільного у Херсоні обладнання.

Знайти пакет “Русскій мір” можна на супутнику Express-AT1 56 гр. Є. Цим супутником володіє федеральне державне унітарне підприємство «Космічний зв’язок».

У “Русского міра” є навіть власний сайт, де написано, що він “транслює загальноросійські та місцеві канали різних жанрів”. Однак, ясна річ, це навряд чи відповідає дійсності. Бо, можемо припустити, що мета у безкоштовного пакету телемовлення тільки одна.

Скріншот із сайту проекту

Для чого росіянам “Русскій мір” на захоплених територіях України?

Телебачення – найпотужніший інструмент російської пропаганди уже кілька десятиліть поспіль. Самі росіяни прекрасно доводять його дієвість.

Пропагандою щедро засіюються не тільки новинні ефіри – пропаганда присутня у кіно, серіалах та інших культурно-розважальних програмах. Роками із бюджету Росії виділялися мільярди на фінансування цієї галузі.

Не дарма ж однією з перших речей, яку зробили росіяни, окупувавши Херсонщину у березні 2022 року, було перепрограмування телевеж по всьому регіону на російське телемовлення. І остаточне відімкнення українського.

Херсонська телевежа

Телебачення, включаючи “нововідкриті” регіональні телерадіокомпанії, та засилля ворожих телеграм-каналів покликані були переконати жителів області, що Росія тут справді назавжди. Але російська влада не врахувала, що українці – не росіяни, а отже, критичне мислення вкупі зі здатністю осягати причинно-наслідкові зв’язки зроблять свою справу. Тому ворожі наративи так просто не посієш у зовсім інший ґрунт.

У листопаді 2022 року правобережжя Херсонщини було звільнене. Російські війська, відступаючи, підірвали телевежу в Херсоні і забрали свою телерадіокомпанію “Таврія” разом із пропагандистами кудись в бік Генічеська.

Історія із Росією, яка мала би бути в області назавжди, закінчилася для правого берега. Але, на жаль, не закінчилася для лівого. З кожним днем ситуація там – а особливо у прибережних населених пунктах – стає все гіршою. Брак продовольства, ліків, постійні обстріли, відсутність нормального зв’язку навряд чи додають ваги загарбникам в очах людей, які з ряду причин не можуть покинути домівку. І все складніше стає переконувати їх, що Росія несе з собою щось добре та світле.

Саме тут і може стати в нагоді безкоштовний пакет телеканалів “Русскій мір”.

Але знову-таки – чи стане?

Розвиваємо проект за підтримки