Окупаційний уряд Херсонської області затвердив порядок захоплення покинутого житла.
Про це свідчить його постанова, опублікована на сайті окупаційного органу влади.
Документом визначено, що окупанти відтепер зможуть забирати у власників житлові будинки, квартири і кімнати.
Забрати майно можуть якщо воно не зареєстроване в російському Єдиному державному реєстрі нерухомості. Тобто, під цей пункт підпадає нерухомість людей, які виїхали з окупованої частини Херсонщини і фізично не зможуть внести нічого в російський реєстр.
Окрім того, забрати нерухомість окупаційні посадовці зможуть якщо воно створює загрозу життю та здоров’ю людей своєю покинутістю, де не платять за приміщення і комунальні послуги 6 місяців після його виявлення в якості потенційно “безгосподарних”.
Розшукувати таке житло буде незаконне Міністерство майнових та земельних відносин. Подавати заяви про виявлення “безгосподарного” також зможуть інші незаконні органи влади, фізичні та юридичні особи.
Через десять днів після виявлення “безгосподарного” житла його власника починають закликати підтвердити право володіння протягом ще 30 днів.
Для цього власник має з’явитися у Міністерство майнових та земельних відносин з документами на житло та російським паспортом.
Якщо через 30 днів інші незаконні органи влади підтверджують нібито “безгосподарність” житла, а його власник не з’являється до незаконного міністерства, то починається процес його захоплення.
Він закінчується ухваленням Колегіальним органом з питань управління та розпорядження майном рішення про передачу житла іншим людям.
Нові власники нібито мають зберегти житло, утримувати його і платити за ЖКГ. Для останнього відкриваються спеціальні рахунки.
Повернути житло законному власнику нібито можуть, якщо він з’явиться у незаконне міністерство з документами про право власності і російським паспортом.
Також його мають зобов’язати компенсувати витрати на можливий ремонт і утримання житла. Якщо власник не компенсовує витрати, то його житло конфісковують.
На повернення житла у власника є три місяці з дня його постановки на облік в якості “безгосподарного”
Якщо після початку захоплення житла з’ясовується, що у нього є власник, то міністерство пропонує йому відмовитись від житла на “користь” ТОТ Херсонщини або зробити його не “безгосподарним”.
А якщо людина все ж відмовляється від житла і це будинок, то вона має відмовитись і від земельної ділянки під ним.
У 2015 році житловий фонд Херсонської області налічував 3479 будинків.