Росіяни вкотре обіцяють мешканцям окупованої частини Херсонської області налагодити там нормальний мобільний зв’язок.
Російські і колаборантські медіа пишуть про намір Роскомнагляду провести «оцінку рівня сигналу у Херсонській та Запорізькій областях, а також у ДНР та ЛНР».
Повідомляється, що «фахівці розроблять план розміщення нових станцій, які дозволять налагодити зв’язок у місцях, де він відсутній».
«Радіочастотний спектр відповідатиме російським стандартам, а саме почнуть застосовувати частоти 2G, 3G та 4G», – йдеться в повідомленні.
Під час російської окупації в Херсонській області український мобільний зв’язок остаточно зник на початку травня 2022 року. Натомість окупанти завели на територію своїх квазі-операторів, які пропонували людям дорогі і неякісні послуги.
Навіть росіяни дивувалися, коли дізнавалися про умови тарифу так званого «оператора» «+7 Телеком». Зокрема, дивували обмежена кількість хвилин на спілкування всередині мережі і обмежений трафік мобільного інтернету.
На початку листопада 2022 року на правобережній частині Херсонщині зник і окупантський мобільний зв’язок. На лівобережній частині області такий зв’язок був, але його якість залишалася дуже поганою. Більш-менш стабільним телефонний зв’язок і мобільний інтернет є лише в містах, але й там є «острівці» нормального зв’язку, а є місця, де телефони «вмирають».
Мешканці окупованих територій розповідають, що зверталися до представників «операторів зв’язку», і ті казали, що самі зверталися до окупаційної влади з проханням дозволити модернізацію мережі. Відповідь окупаційної влади: проводити такі роботи суворо заборонили російські військові до завершення бойових дій на території області.
Тобто, обіцянка Роскомнагляду – не більше, ніж фікція для імітації чиновниками бурхливої діяльності і для створення для мешканців окупованих територій Херсонщини враження, нібито про них піклуються.
А нормальний мобільний зв’язок відновиться на лівобережній частині Херсонщини після деокупації.
Нагадаємо, на Херсонщині у Нижніх Сірогозах окупаційна прокуратура почала “націоналізувати” місцеві підприємства.