Результати роботи Місцевого партнерства зайнятості у Херсоні: створення нових робочих місць і розвиток професії кухаря


19 февраля 2021 года.

18 лютого відбулось щоквартальне засідання Правління Місцевого партнерства зайнятості у Херсоні. Під час зустрічі його члени обговорили результати діяльності партнерства у трьох напрямках: допомога підприємцям у сфері туризму, розвиток професії кухаря та підтримка економічно неактивного населення.

Партнерство створили у 2019 році. До нього увійшли обласний та міський центри зайнятості населення, Херсонська міська рада, роботодавці міста, місцеві професійні навчальні технічні училища, ГО «Громадський центр "Нова генерація"», ГО «Південна асоціація шеф-кухарів України» та інші громадські організації.

Під час засідання Правління експерт проєкту "Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні", шеф-кухар Олексій Александров, наголосив на тому, які зміни чекають на майбутніх професійних кухарів і чого вдалось досягти партнерству в цьому напрямку:
- Розроблено професійний стандарт «Кухар», який вже затвердили на рівні держави. В майбутньому це допоможе оновити навчальні програми, а отже випускники кулінарних училищ отримуватимуть сучасну якісну освіту.
- У Навчальному центрі професійно-технічної освіти Державного центру зайнятості (Нова Каховка) та Херсонському вищому комерційному училищі оновлено навчальні лабораторії. Відтепер студенти працюють на сучасному обладнанні.
- У Херсонському вищому комерційному училищі відбулось навчання майстрів під керівництвом шеф-кухаря Михайла Сосновських, ці знання майстри вже передають своїм учням. Нині в училищі тривають майстер-класи, які проводять відомі кухарі Херсона.
- Триває розробка методології визнання неформальної освіти. Кухарі, які не мають освіти за фахом, зможуть підтвердити свій рівень знань і отримати державний документ про освіту.
Оксана Глєбушкіна, виконавча директорка ГО «Громадський центр "Нова генерація"», розповіла про результати, які мають учасники програми «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес»:
В її рамках було підтримано вісімнадцять херсонців, які нині розвивають власні справи у сфері туризму.
Всі вони успішно пройшли навчання та розробили конкурентоспроможні бізнес-плани, які допоможуть розвивати Херсон як туристичний регіон.
Серед власних справ, які були підтриманні, - виробництво крафтового варення, водні та повітряні екскурсії, авторський одяг і аксесуари, авторські сувеніри та ще чимало цікавого.

Результатами вебінарів для довготривалих безробітних «Бути активним на ринку праці - шлях до економічної незалежності» поділилась Ольга Авраменко, експертка Херсонського обласного тренінгового центру «Вектор розвитку». Було проведено пять онлайн-зустрічей. Слухачами стала 41 людина.

Про причини довгого безробіття серед херсонців та інструменти, завдяки яким їх можна подолати, розповіла Світлана Ширяєва, директор Херсонського міського центру зайнятості.

Директор Херсонського обласного центру зайнятості, голова Правління МПЗ Євгеній Єрашов підсумував, що важливо, аби Партнерство продовжило працювати й надалі. Тісна співпраця громади, влади та бізнесу допоможе знизити кількість безробітних і збільшити кількість робочих місць, а отже розвивати як місто, так і країну.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости