Результати аналізу шкільних сайтів Херсонської області


02 / 12 / 2019

У період з жовтня по листопад 2019 командою OpenSchool в рамках Меморандуму про співпрацю з Херсонською обласною державною адміністрацією був проведений аналіз 415 загальноосвітніх закладів Херсонської області на наявність веб-сайтів, а також якості звітування перед громадою відповідно до вимог ст. 30 ЗУ «Про освіту». Аналіз показав наступне.

30% (125) закладів не мають сайтів.

13% шкільних сайтів містять комерційну рекламу: спливаючі PopUp банери, графічні банери, тізерну рекламу, виринаючі у новій вкладці вікна на всіх сторінках сайту.

24% шкільних сайтів (70) створені на WordPress, Joomla, Drupal, всі інші - на безкоштовних платформах, багато з яких підключають комерційну рекламу на сайти.

Деякі заклади мають Facebook сторінки замість сайтів, але сторінки створені як фізична особа, а не як організація, наприклад:

Співвідношення платформ, на базі яких створені шкільні веб-сайти:

SSL сертифікати мають лише 30% сайтів (88), більшість сайтів не адаптовані під мобільні пристрої.
Всього лише 8% сайтів (25) містять всю необхідну інформацію, як того вимагає ст. 30 ЗУ «Про освіту»
42% сайтів містять звіти про отримання та використання бюджетних та позабюджетних коштів (це 29% від всіх загальноосвітніх закладів області). У 54 випадках неможливо визначити за який період опубліковані звіти використання благодійних коштів, та у 50 випадках - незрозуміло за який період звіти використання бюджетних коштів.

Є приклади, коли опубліковані звіти (у вигляді сканкопій документів) неможливо збільшити та переглянути (надто маленький розмір графічних файлів), наприклад:

Деякі сайти містять складну (заплутану) навігацію, а також важку для сприйняття інформацію, яка змушує багато часу витратити, щоб знайти ту, яка цікавить користувача.

Деякі зайти не відкривалися взагалі.

Детальний звіт вже був переданий Херсонській ОДА разом з рекомендаціями.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости