Райради Херсонщини виступають проти нових правил призначення субсидій


8 июня 2021 года.

Цинічним і антисоціальним назвали новий порядок перепризначення субсидій депутати Каховської райради. На своїй сесії 2 червня вони вирішили звернутися до Верховної Ради, президента України та уряду щодо скасування постанови щодо нововведень в їх оформленні та призначення, а також повернення нормативів, які діяли в опалювальний період 2016-2018 років.

- Жителі району зараз масово звертаються з приводу оформлення субсидій. Водночас уряд запровадив значні нововведення. Мало того, що зменшені обсяги фінансування на субсидії, так ще й змінені категорії людей, які мають право на їх отримання. Натомість у нас є чимало не газифікованих населених пунктів, де людям доводиться запасатися вугіллям. Для багатьох із них субсидії дають змогу елементарно вижити. Тож таке звернення до представників державної влади ми вважаємо доречним. З ініціативою його прийняття виступила одна з політичних партій. Щоб прибрати заполітизованість цього звернення ми його підкорегували і залишили лише соціальну складову, - пояснив депутат Каховської райради Сергій Карпеченко.

Схоже звернення на своїй сесії 4 червня затвердили й депутати Бериславської райради. Натомість Каховська міськрада на пленарному засіданні своєї сесії 27 травня підтримувати звернення щодо субсидій відмовилась. І це попри те, що, за словами начальника управління праці та соцзахисту населення міськради Андрія Скрипніченка, зміни в порядку призначення субсидій спричинили різке зростання звернень місцевих жителів.

- На мою особисту думку, уряд вирішив зменшити фінансове навантаження на бюджет і таким чином зменшити кількість отримувачів субсидій. Але людей до нас звертається дуже багато. Загалом у нашій громаді зараз майже 6 тисяч осіб отримують субсидії, - сказав він на сесії Каховської міськради.

Нагадаємо, що уряд спочатку змінив порядок перепризначення субсидій з 1 травня. А вже 19 травня вирішив його спростити. Зокрема, уряд скасував вимогу перепризначати субсидії за умови подання відповідної заяви. Це мають робити автоматично, але з деякими винятками.

Як прокоментували в пресслужбі Мінсоцполітики, новим рішенням уряду передбачено не враховувати доходи від розміщення депозитів, збільшити до 100 тисяч гривень суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє українців права на отримання житлової субсидії (раніше цей поріг був встановлений на рівні 56750 грн), а також не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно, це приватизація житла) і ті, що знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Іван КІЧИЧ.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости