Раду закликають створити нову ТСК щодо Гандзюк: проєкт уже є, з іменами

Раду закликають створити нову ТСК щодо Гандзюк: проєкт уже є, з іменами
30 октября 2019 года.

Ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?" закликає утворити у Верховній Раді нову Тимчасову слідчу комісію з розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Відповідний проєкт постанови вже зареєстровано в парламенті.

"У Верховній Раді зареєстровано проєкт про створення Тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів упродовж 2017-2018 років (№2302). Ми вдячні ініціатору подання постанови народному депутату Соломії Бобровській (фракція "Голос" - МОСТ). І сподіваємося, що інші народні депутати також усвідомлюють важливість роботи цієї комісії та підтримають її створення", - зазначено в дописі на ФБ-сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?".

"Сподіваємось також, що нам не доведеться влаштовувати чергові акції під стінами Верховної Ради та піднімати суспільство, щоб знову донести думку про те, що напади на громадських активістів в Україні мають бути розслідувані", - наголосили активісти.

Проєктом постанови передбачено мету ТСК - "перевірка відомостей та з'ясування стану розслідування щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів". Одними із завдань названо "встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, залучених до здійснення діяльності, яка пов'язана із колом питань, для розгляду яких утворено Тимчасову слідчу комісію; ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України".

Головою Тимчасової слідчої комісії пропонується обрати народного депутата від фракції "Слуга народу" Ігоря Василіва (колишній голова тернопільського "Автомайдану"), його заступником - Соломію Бобровську (громадська активістка, співзасновниця громадських ініціатив "Євромайдан SOS" та "Допомога ДПСУ", ексзаступниця та в.о. голови Одеської ОДА).

Також у проєкті міститься перелік решти 11 членів комісії: Дмитро Гурін, Олександр Качура, Гео Лерос, Дмитро Наталуха, Єгор Чернєв, Святослав Юраш, Юлія Яцик (усі - "СН"), Григорій Мамка ("ОПЗЖ"), Іван Крулько ("Батьківщина"), Вікторія Сюмар ("Європейська солідарність"), Лариса Білозір (група "За майбутнє").

Нагадаємо, у Раді VIII скликання аналогічну ТСК очолював позафракційний Борислав Береза, комісія проводила резонансні виїзні засідання.

4 листопада виповниться рік від загибелі громадської діячки з Херсона Катерини Гандзюк.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости