Рада села Стрілкове на Херсонщині почала оприлюднювати свої рішення після скарги Громадського


16 января 2019 года.

Сільська рада Стрілкового на Херсонщині почала оприлюднювати свої рішення після скарги Громадського до Генеральної прокуратури в квітні 2017 року.

На створеному сайті сільради станом на 16 січня поки що оприлюднене одне рішення Стрілківської сільради - «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік» від 26 грудня 2018.

Раніше сільська рада публікувала свої рішення вибірково і серед обмеженого кола осіб - через самвидав «Стрілківський вісник» накладом 600 екземплярів, який розповсюджували по подвір'ях села. У вільному доступі або в продажу «Стрілківського вісника» не було.

На фактичне порушення пункту 2 статті 15 закону «Про доступ до публічної інформації», яка зобов'язує органи місцевого самоврядування оприлюднювати свої рішення, Громадське звернуло увагу в квітні 2017 року під час висвітлення чергової ініціативи Стрілківського сільського голови Олександра Пономарьова з «пересування» українських блокпостів на межі з окупованим Кримом від місця їх теперішнього розташування.

Кореспондент «Громадського» звернувся з інформацією про порушення порядку оприлюднення публічної інформації до Генеральної прокуратури України у квітні 2017 року. Звернення скерували до офісу Уповноваженого з прав людини, у якому призначили перевірку Стрілківської сільради.

За складеними під час перевірки протоколами Генічеський районний суд визнав секретарку Стрілківської сільради винною у скоєнні адміністративного порушення, але до відповідальності її не притягнули через вичерпання терміну притягнення.

Зазначимо, що до меж Стрілкового входить територія понад 2500 гектарів, понад 20 кілометрів берегової смуги Азовського моря.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости